Mobil

ZTE’den Dünyanın ilk 1 Gbps Veri Hızını Destekleyen Akıllı Telefon Modeli!

Günümüz teknolojisinde mobil internet kullanımının zirve noktasına ulaşmasıyla birlikte akıllı telefon üreticileri de bu alanda ürünlerini geliştirmek için kollarını sıvadı. Çin merkezli teknoloji devi ZTE, dünyanın ilk 1 Gbps mobil veri hızına sahip 5G uyumlu akıllı telefon modelini duyurmaya hazırlanıyor.

ZTE Gigabit Phone adını alması beklenen akıllı telefon modeli özellikle gelişmiş internet veri aktarımı özelliği ile kendisini öne çıkaracak. Mobil internet kullanımına yeni bir boyut getirmesi beklenen cihaz için günümüz teknolojisinde Amerika ve Avustralya’da bu veri bağlantısı karşılanabiliyor. Bu nedenle özellikle bu iki ülke piyasasına girmesi beklenen cihaz bir dönemi de başlatmış olacak.

Sanal gerçeklik için 360 derece VR görüntü kullanımına da destek sunan cihaz ile 4K görüntü kalitesinde video kaydı yapabilmekte mümkün.

İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 835 çipini kullanması beklenen cihazın önümüzdeki hafta düzenlenmesi beklenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor. Ürünün daha detaylı açıklama ve fiyat bilgileri belli olmasa da özellikle 5G desteği ve 1 Gbps veri hızı ile dikkatleri kendisinde toplaması bekleniyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.