HaberlerSosyal Medya

Youtube Logosu Üzerinde Büyük Değişiklik

Ünlü video sitesi ve sunucusu olan Youtube, tarihinde bu kadar büyük bir değişiklik yapmamıştı. Bettig; bu bir devrim değil bir evrim olduğunu söylüyor. Youtube logosu küçük ekranlı cihazlar için düşünülen tasarımda, çok daha esnek olmuş diyebiliriz. Bugüne kadar ki en büyük köklü değişimini yapan Youtube, Tube kelimesini kaldırmaya yönelik bir adım atmış. Tube kalkmış ve yerine oynatma butonu koyulmuş. Yeni tip bir yazı biçimi, yeni tip bir yüz ve tasarım hali yaratan bu seçenek için de pek çok farklılık görebilir ve ön plana çıkarabiliriz. İkonu takip eden siyah yazı da keza bu dokunuşlarla kaybolmuş diyebiliriz.

Firmanın bu davranışı, sosyal medyaya dair günlük olarak oldukça önemli ve estetik çözümlerin sunulmasını gösteriyor bizlere. Yenilikçi çalışmalar, estetik fırsatlar ve uygun dokunuşlara dair ön plana çıkarılan birbirinden farklı hizmetler için, Youtube Logosu biraz daha estetik ve esnek düşünülmüş olacak ki, durumu ele alış biçiminden mobile dair daha yatırımcı bir dil ile hareket ettiği aşikar.

Yeni logoya ilişkin çalışmalarda, Youtube değişimi anlatmak üzere önümüzdeki günlerde bir çalışma düzenleyecek. Burada ise 12 yıllık faaliyetin içerisinde bu günlere kadar nasıl geldiği ve ne gibi çalışmalar yaptığını gösterecek türden bir faaliyet olacak aynı zamanda. Sonuçta Youtube, müzik severlerden tutunda pek çok tutkuna hitap eden bir site. Uygulamanın son dönemlerde değişen renk seçenekleriyle birlikte, hemen hemen her türlü noktayı ve farklılığı ön plana çıkardığını söyleyebiliriz. Bu yüzden detayların ve fırsatların olmazsa olmaz çözümlerine dair, çeşitli yaklaşımlar için geç kalmayın değerli okurlarımız. Sizin için üretilen, size dair büyüyen ve yenilikçi seçenekler yaratan sitemiz üzerinde, kaçırılmayacak fırsatlar ve estetik yenilikler her zaman için çok daha fazla bir yere sahip.

Youtube, şu anda her ay 1,5 milyardan fazla kişiye ulaşıyor ve İnternet bağlantısı olan hemen hemen her ekrana ulaşmaktadır.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.