YouTube, trend listelerini YouTube Müzik uygulamasına getiriyor

0
52

YouTube, YouTube Müzik Listelerinin artık kullanıcıların ana ekranlarındaki YouTube Müzik uygulamasıyla entegre edileceğini ve arama yoluyla sunulacağını duyurdu.

Önceden, bu grafikler yalnızca ayrı bir alanda park edilmiş ve görüntülenebilir.

Grafikler bugün başlayacak olan YouTube Müzik uygulamasında mevcut olmalıdır. YouTube Müzik’in bulunduğu toplam 29 pazarda beş grafik listeleme listesi bulunacak: üç tanesi ülkelerine ve iki genel listeye özel. Kullanıcılar daha sonra, trend materyalleri üzerinde güncel kalabilmeleri için kütüphanelerine istedikleri çizelgeleri ekleyebilirler.

Haftalık olarak güncellenen grafikler, bir süredir etrafta dolaşıyor ve son olarak bu yılın Mayıs ayında yenilendi . Top Songs ve Top Music Videos gibi kategorilerde hem yerel olarak (ülkeye göre) hem de genel olarak platformda trendlerin neler olduğunu gösterirler. Grafikler yalnızca bir sanatçının, şarkının veya videonun mevcut konumunu değil, önceki grafikten beri yukarı veya aşağı doğru hareket ettirilip gösterilmediğini gösterir. Her grafik ayrıca oynatma listelerine de paketlenmiştir.

 

YOUTUBE, LİSTELERİNİN BILLBOARD’UN “DAHA ​​DOĞRU” OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR

Eğilim grafiği özellikle ilginçtir; Mayıs ayında YouTube, şirketin “platformda en çok görüntülenen yeni müziğin ilk özel dış sinyali” olduğunu söyledi. YouTube’un etiket ilişkileri sorumlusu Stephen Bryan, Rolling Stone ile yaptığı röportajda YouTube listelerinin “daha ​​doğru” olduğunu belirtti. Billboard’un grafikleri, Latin ve hip-hop eylemlerinden daha fazla temsil edilir.

Bu yılın başlarında, Billboard, akışlarının grafiklerinde nasıl ağırlıklı olarak yer aldığını ve YouTube’un reklam destekli müzik akışlarını Apple Müzik ve Spotify gibi ücretli hizmetlerden elde edilen akışlarla karşılaştırmalı olarak değiştirdi. YouTube, Billboard’un duyurulmasından sadece 10 gün sonra listelerini yayınladı , ancak Billboard’a bir arka koltuk verdiği için bunun ısrar ettiğini söyledi. YouTube, halihazırda İnternet’teki en büyük müzik akışı platformudur ve şu anda şirket, bu grafikleri YouTube’a şu anda alakalı olanı doğru bir şekilde işaretlemek için kullanmak istiyor.

En Popüler Şarkılar gibi en üst düzeydeki listelerin sunulması, muhtemelen türe veya başka bir şeye daha fazla dökülme olmadığı için keşif açısından çok fazla fayda sağlamayacaktır, ancak grafiklerin daha görünür olması, grafik üzerinde bir şeye sahip olmanın anlamlılığını sağlamlaştırabilir.

 

Müzik endüstrisi için YouTube geniş. Candice Morrissey, YouTube’da müzik ortaklıklar EMEA için (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) önceki başkanı söyledi Müzikalonun çizelgeleri “sanayi için ilginç olduğu bu yılın başlarında. Grafiklerimizi, birden fazla pazardaki mevcut resmi grafiklere çok tamamlayıcı olarak görüyoruz. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here