Haberler

YouTube Müzik Aboneliği Dönemini Başlatıyor

Youtube müzik aboneliği döneminin gelecek yıl başlayacağını duyurdu. Google tarafından satın alındıktan sonra, büyük bir atılıma geçen ve her gün erişim sayısını arttıran site yeni bir döneme geçiyor. Spotify ve Apple Music ile rekabet halinde olan site önümüzdeki yıldan itibaren ücretli abonelik sistemine geçecek.

Youtube Müzik Aboneliği Nasıl Olacak

Video sektörünün lider sitesi Youtube, ücretli abonelik sektörüne gireceğini açıkladı. Remix adındaki uygulama ile sektöre adım atacak şirket, Spotify ve Apple Music ile rekabet etmeye hazırlanıyor. Önceki günlerde Warner Music Grup ile sözleşme imzalayan Youtube’un şimdiki hedefi, Sony Music ve Universal Music Group oldu. Yakın zamanda bu şirketlerle de anlaşması muhtemel olan şirket, sektörün lideri olmayı amaçlıyor.

Remix adlı uygulama ile öncelikle Youtube’a özgü müzikleri ön plana çıkaracak şirket, daha sonra anlaştığı firmaların listelerini yayınlayacak. Cirosunda büyük bir büyüme hedefleyen Youtube, bu hamle ile sektörü elinde bulunduran iki firmayla da rekabet halinde olmak istiyor. Bloomberg kaynaklı haberde yenilikler yapmak için daha birçok müzik şirketi ile anlaşma zemini arayan şirket önümüzdeki yıldan itibaren hizmete geçmeyi planlıyor.

Fiyat olarak henüz bir açıklama yapılamasa da Google üzerinden yapacağı reklamlar ile ciddi bir kitleyi kendine çekmesi yüksek bir ihtimal. Dış kaynaklardan alınan bilgiler ise fiyat bazında Spotify ile aynı fiyatları uygulayacak olması. Konu ile ilgili daha fazla açıklama geldikçe konumuz üzerinden güncellemeye devam edeceğiz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.