YouTube, iPhone X’e HDR video desteği getirdi

0
57

YouTube, iPhone X’e HDR video desteği getirdi

iPhone X’i, YouTube HDR video desteğine sahip modeller arasına ekledi. Böylelikle Apple kullanıcıları da iPhone X cihazları üzerinden HDR videolarını seyredebilecek. HDR özelliği sayesinde videolar, daha yüksek kontrast ve zengin renklerle YouTube üzerinden seyredilebilecek.

YouTube’un HDR videoları Galaxy S9, LG V30, Google Pixel ve Xperia XZ Premium gibi telefonlarda izlenebilirken artık Apple iPhone X cihazlarında da izlenebilecek.

Apple’ın onuncu yıldönümü modeli iPhone X için HDR video desteği ekleyerek; video kalitesinin ’HDR’’ harfleri ile gösterecek.

Geçen yıl HDR videosu, iPhone X için Netflix aracılığıyla geldi. Neflix, iPad Pro, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri içinde ‘’HDR’’ desteği ekledi.  Ama Apple İOS uyumlu telefonları HDR’yi desteklemiyordu.  Ama iPhone X modeli ile HDR kalitesinde video izlemek artık mümkün oluyor.

iPad Pro tüm modelleri HDR video desteğine sahip iken; Apple’ın tabletlerinde, YouTube videoları HDR desteği ile seyredilemiyor. YouTube üzerinden HDR kalitesinde video seyretmek için arama menüsüne ‘’HDR’’ yazılması yeterli oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here