YouTube, Instagram gibi Hikayeler özelliğini daha fazla içerik oluşturucuya yayıyor

0
68

YouTube, Instagram gibi Hikayeler yeteneğini bugün daha fazla içerik oluşturucuya genişletiyor ve 10,000’den fazla aboneye sahip olanlara aracı kullanma şansı veriyor.

Instagram Hikayeleri ile YouTube’un bu özellikteki yinelemesi arasında bazı önemli farklılıklar var. YouTube Stories, mobil uygulamada yedi gün sürecek, hem aboneler hem de abone olmayan kullanıcılar için görünecek ve bir videonun yanında YouTube’un “Up Next” kenar çubuğunda görünecek. Aracı kullanan içerik oluşturucular, hikayeleriyle etkileşime giren hayranlara yanıt verebilecek ve içerikle ilgili yanıtlar hikayenin karşısına çıkan herkes tarafından görülebilecek. Hayranlar, hikayeler hakkında yorum veya soru sorabilir ve içerik oluşturucular her yanıtı herkese açık olarak yanıtlayabilir.

İlk olarak Kasım 2019’de açıklanan YouTube Öyküleri’nin odak noktası, günlük etkileşimden daha fazla bir şekilde toplum katılımı ve kanal tanıtımına yönelik görünüyor. İçerik oluşturucular, videoların arkasındaki videoların snippet’lerini gösterebilir veya yaklaşan işbirliklerini anlatabilir.

YouTube, bu sene önceki birkaç kanalla bu özelliği test etmesine rağmen, YouTube’un İş Ortağı Programı (esas olarak en az 10.000 aboneye sahip olmak zorunda olan kullanıcılar) için kullanıma sunulması, YouTube Öyküleri’nin mobil kullanıcılar için ana sayfada daha sık görünmeye başlayabileceği anlamına gelir. Reddit’teki insanlar yaklaşmakta olan değişimi keşfettiler ve platformdaki Hikayeler hakkındaki karışık tepkileri dile getirdiler. Bir kullanıcı, YouTube’un bonus özelliklerini kullanıma sunmadan önce, iftira sorunu ve reklamcılıkla ilgili endişeler de dahil olmak üzere devam eden sorunlarının giderilmesine odaklanması gerektiğini öne sürdü.

PHILIP DEFRANCO GİBİ İÇERİK OLUŞTURUCULAR BİLE HİKAYELER HAKKINDA BAZI ENDİŞELERİNİ DİLE GETİRDİLER

Reddit kullanıcısı , “YouTube’un ölümü nihayet ışığa yaklaşıyor” diye yazıyor . “Diğer sosyal medyayı kopyalamayı bırakıp, tüm eski özellikleri (ek açıklama) tutmaya / desteklemeye devam etmeleri durumunda, kullanıcıları tutmaları için hala bir şans var.”

Philip DeFranco gibi yaratıcılar bile, bazı potansiyeller olmasına rağmen ikna olmadığının kabul edildiğini söyleyerek Hikayeler hakkında bazı endişelerini dile getirdiler.

“Youtube’un Hikayeleri” tuhaftır, ”DeFranco tweetledi . “7 gün boyunca kalıyorlar, yorumlara izin veriyorlar, ancak sadece başka bir video / resim ile cevap verebilir ve şu anda kaçırılan bir fırsat gibi görünen hızlıca yukarı / video bağlantı özelliklerine sahip değiller. Potansiyel, ama ben şüpheliyim. ”

YouTube’dan daha fazla içerik oluşturucuya genişletilmiş sunum hakkında bir açıklamada, ekibin “sizden aldığımız, özellikle YouTube içerik oluşturucu ile tasarlanmış bir ürün oluşturmak için aldığımız geri bildirimleri uyguladığı” ifadesini yineledi. Özelliğin başlatılmasından bu yana iki yıl içinde ortaya çıkması zaman alacaktır.

Katılmak ve uygun olmak isteyenler için YouTube mobil uygulamasını açarak, kamera simgesine dokunarak ve “Öykü Oluştur” u seçerek hikayeler oluşturulur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here