Yerli Otomobil için Önemli Duyuru

0
90

Yerli Otomobil için Önemli Duyuru

 

Yerli otomobil projesi hakkında birçok ayrıntı gün yüzüne çıkmaya başladı. Şimdilik otomobil ile ilgilenen 5 ortağın yanında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği de %5 hisse ile firmaya ortak oldu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, konuyla alakalı olarak konuşma yaptı. Ayrıca Bakan Soylu, cuma gününü belirterek önemli bir açıklamanın yapılacağını dile getirdi.

Yerli Otomobil CEO’su Belli Oluyor

Bakan Özlü, 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nin arkasından yöneltilen sorulara yanıt verdi. Açıklamasında, firma CEO’sunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı bilgisini duyurdu.

‘’Yerli Otomobil Projesi’nde beş ortağımıza ilave olarak TOBB’da %5 hisse ile firmaya ortak olmuştur. Bu şekilde altı ortaklı bir proje gerçekleşti ve yerli otomobilde 1 km taşını daha geçmiş olduk. Proje hakkında gelişmeler olumlu yönde ve cuma günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan firmanın CEO’sunu açıklayacak. Dolayısıyla firmanın protokolünün şahitliğini de yapmış olacak’’ dedi.

CEO’nun açıklaması ile cuma günü Yerli Otomobil projesi kesinlik kazanacak. Çalışmaların hızlanmasının hemen ardından cuma günü duyurulması bekleniyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here