Mobil

Yeni Windows 10 Insider güncellemesi yayınlandı

Windows 10 Insider programına kayıt olan kullanıcılar uzun süredir güncelleme alamamaktan yakınırken, Microsoft mühendisleri beklentileri boşa çıkarmayarak yeni bir güncellemeyi daha yayına aldı. Teknoloji devi bugün Windows 10’un 14977 numaralı yeni sürümünü Insider programının “hızlı” seçeneğine kayıt olan kullanıcılar için sundu. Fakat diğer güncellemelerden farklı olarak yalnızca Windows 10 mobil kullanıcıları bu güncellemeyi indirebilecek. Microsoft yöneticileri Windows 10 bilgisayarlarda hata veren bu sürümü düzeltmek için çalışmalarını sürdürdüğü için ilk etapta sadece Windows 10 işletim sistemine sahip akıllı telefonlar güncellemeden faydalanabilecek.

14977 numaralı sürümle birlikte artık korumasız EPUB dosyalarını cep telefonlarınızdan okuyabilmeniz mümkün hale geldi. Bu özellik bir önceki güncellemede PC kullanıcıları için de kullanılabilir hale gelmişti.

Güncellemede hangi değişiklikler var?

Her Insider güncellemesinde olduğu gibi Microsoft 14977 sürümünde yapılan değişiklikleri de detaylıca listeledi. Aynı şekilde hatalı olduğu bilinen ve performanslı çalışmayan özellikler de kullanıcılarla paylaşıldı.

İşte yeni sürümde yer alan bazı özellik ve düzeltmeler:

  • Bazı çeviri hataları düzeltildi
  • Üçüncü parti uygulamalar tarafından kurulan alarmların Cortana’nın “Sessiz saatler” özelliğini devre dışı bırakması engellendi
  • Bildirimler artık kapatılabiliyor veya nerelerde gözükecekleri özelleştirilebiliyor. Bunun için Ayarlar > Sistem > Bildirimler > Ayarlar bölümünü açmanız yeterli.
  • Video izlerken kulaklık bağlantısının kopması ve ses kesilmesi sorunu giderildi
  • Edge’de bir sekme açıkken tarayıcıyı açıp kapattığınızda meydana gelen ufak hata giderildi
  • Mağazadaki müzik uygulamalarının kararlı bir şekilde çalışmasını sağlayan sistemsel değişiklikler yapıldı

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.