HaberlerMobil

Yeni Oppo Color OS 7.2 Özellikleri Yayınlandı..

OS 7.2 Özellikleri Resmi Tanıtımı Yapıldı

Geçen akşam OPPO Reno 4 serisi 5G video telefonları duyuruldu. OPPO ColorOS 7.2 özellikleri de, ay ışığında gece video algoritması, Süper Güç Tasarruf Modu, AI uygulaması öncesi gibi özellikler eklendi.

Oppo ColorOS 7.2 Özellikleri

Ay Işığı Gece Görüş Video Algoritması
Yeni Soloop Video Editörü
3 Aşamalı Güncellenmiş Süper Güç Tasarruf Modu
AI Uygulaması Ön Lansmanı
Akıllı Albüm

ColorOS 7.2 Açık Kamera SDK’sı

Ay Işığı Gece Görüş Video Algoritması

“Moonlight Night View Video Algoritması”, Reno4 serisinde piyasaya sürülen ilk kendi geliştirdiği algoritma ve Reno4 Serisi, düşük ışık koşullarında% 74.4 daha fazla parlaklık,% 33.7 daha fazla netlik ve daha fazla ışık ile gece sahneleri çekecek. Yeni ColorOS 7.2 Soloop Video editörü artık çeşitli film filtreleriyle birlikte sunuluyor, bu da parlak ve net videolar çekmeyi kolaylaştırıyor.

Soloop Video Editörü

ColorOS 7.2 için yeni Soloop Video Editor, çeşitli film filtreleriyle tamamen yükseltildi. Oluşturulan videolar kolayca sinematik ve etkileyici; dahası, kendi geliştirdiği algoritmaların yardımıyla Soloop daha da akıllı hale geliyor! Proaktif olarak videoya uyan müzik klipleri önermenin yanı sıra, kullanıcının içe aktardığı müziğin ritim noktalarını otomatik olarak belirleyebilir ve etiketleyebilir, bu da kullanıcının müziğin keyfini çıkarma yeteneğini büyük ölçüde artırır.

Video film müziğinin verimliliğini artırabilir; Bu arada Soloop, video sahnesini, aydınlık ve karanlık ve diğer boyutları, akıllı tanıma ve video film müziğini de birleştirebilir. Hızla harika videolar oluşturmak için videolardan öne çıkanları kırpın.

3 Aşamalı Güncellenmiş Süper Güç Tasarruf Modu

Yüksek kapasiteli bir bataryaya ve VOOC Süper Flaş Şarjına ek olarak, ColorOS 7.2 özellikleri ‘Süper Güç Tasarrufu’ işlevine sahiptir. ColorOS’un üç ana işlevi vardır: “Süper Güç Tasarrufu Modu”, “Akıllı Güç Tasarrufu Modu” ve “AI Uygulama Önyüklemesi”. Resmi açıklamaya göre, “Süper Güç Tasarruf Modu” etkinleştirildiğinde, ColorOS güç tasarrufu için CPU ayarı, arka ışık ayarı vb. Frekansını ayarlayacaktır.

Belirli uygulamalar için güç tasarrufu stratejileri ve hedeflenen güç tasarrufu önlemleri, sistem güç tüketimini azaltabilir ve telefonun ömrünü uzatabilir. TÜV Rheinland’ın test verilerine göre, Süper Güç Tasarrufu Modu% 5 güç tüketiminde etkinleştirilirse, 90 dakikaya kadar WeChat metin sohbetini destekleyebilir.

“Tüm Sahne Akıllı Güç Tasarrufu”, sistem güç tüketimini azaltır ve çeşitli teknik çözümlerle günlük yaşamdaki güç değerlerinin çığını önler. Bunlar arasında yeni eklenen “Süper Gece Sahnesi Video Algoritması Optimizasyonu (OFusion)”, Süper Gece Sahnesi videolarını tam kare hızında çekerken sistem güç tüketimini azaltabilir. ColorOS 7.2 algoritma güç tüketimini yaklaşık% 40 azaltır.

ColorOS 7.2, Smart 5G, Aşırı Gece Bekleme ve Akıllı Arka Işık kullanarak algoritmaların güç tüketimini yaklaşık% 40 azaltabilir. Farklı teknoloji çözümleri, çeşitli senaryolarda sistem güç tüketimini etkin bir şekilde kontrol edebilir.

AI Uygulaması Ön Lansmanı

ColorOS 7.2 ayrıca, ilgili senaryolarda güç tüketimini kontrol etmeyi öğrenen yeni bir “AI Uygulaması Ön Lansman” özelliğini de sunuyor. OPPO Yazılım Test Merkezine göre, AI uygulaması ön başlatma aşağıdaki şekilde kullanılabilir: Tencent Video ve Taobao’nun açılış hızı sırasıyla% 40.84,% 51.32 ve% 51.32 arttı. % 70.69 arttı.

Akıllı Albüm Seçenekleri

ColorOS 7.2, bu amaçla sistem albümüne videoların akıllıca kümelenmesini ekleyerek videodaki kişileri ve sahneleri akıllıca tanımlar. Mobil albüm ayrıca tek tıklamayla video aramayı da destekler. Ayrıca, mobil albüm Soloop ile de bağlantılıdır, kullanıcılar video oluşturmak için tek bir tıklamayla doğrudan video düzenleme sayfasına gidebilirler. ColorOS 7.2, sistem albümü koleksiyonu, ağır çekim ve sürekli çekimi içeren WeChat’ın akıllı görüntü seçim işlevini tekrar yükseltiyor. Fonksiyon WeChat’e daha da açılır.

ColorOS 7.2 Açık Kamera SDK’sı

Ayrıca, ColorOS SDK’sını, kamerasını ve algoritmalarını üçüncü taraf uygulamalarına açar. OPPO kameranın video sabitleme, video HDR, Süper Geniş Açı işlevini kullanmak için ColorOS 7.2’de açık sabitleme; Süper Geniş Açılı, Video Süper Sabitleyici, Video Süper Sabitleyici Pro işlevleri Express’te de mevcuttur.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.