Yeni LG Minibeam Projektör Modelleri Göz Doldurdu

0
59

İş dünyasında sunum yaparken, bir projeyi tanıtırken veya toplantıyı yönetirken kullanılan projektörler; bazen kişisel olarak film izleme keyfini artırmak maksatlı da kullanılabiliyor. Bu gibi durumlarda fiyat performans ürünü olarak gösterilen projektörlere olan ilgi de haliyle artıyor. Güney Koreli elektronik devi LG, Minibeam ismini verdiği ürün ailesine her geçen gün yeni modeller ekleyerek bireysel ve kurumsal müşteri kitlesini tatmin edici fiyat politikasını izlemeyi de sürdürüyor.

PH450U ve onun daha da küçük bir versiyonu olan PH150G, LG’nin projektör sektörüne olan ilgisinin canlı kanlı bir kanıtı adeta. Minibeam ailesine dahil olan bu iki yeni ürün, daha güçlü ve parlak ışık çıkışı vermeyi başarıyor. 450 lümen değerinde ışık veren PH450U, bu parlaklığına rağmen muadili ürünlere göre daha az batarya tüketiyor.

Üstelik PH450U modelinin tüm yapabildikleri bununla da sınırlı değil. Ultra Short-Throw ismi verilen bir teknolojiyi kullanan cihaz, çok kısa bir mesafeden koca bir duvara görüntü yansıtabilme yeteneğine sahip. Duvarla arasında yalnızca 33 cm boşluk olmasına rağmen 2 metre genişliğinden daha fazla bir büyüklüğü yansıtabiliyor. Yaklaşık 10 yıla tekabül eden 30 bin saatlik ampul ömrü ve 2.5 saat boyunca kullanılabilen bataryasıyla oldukça kaliteli bir model olan PH450U, HDMI ve USB çıkışlarına da sahip.

PH150G ise PH450U’nun daha küçük ve kompakt bir sürümü olarak karşımıza çıkıyor. 11.5 x 11.5 x 45cm ve 450 gramlık ağırlığa sahip olan model Wireless, Wi-Fi ekran paylaşımı ve Bluetooth gibi özelliklere sahip.