Yeni iPhone’u Bekleyenlere Kötü Haber

0
41

Sonbaharda gelmesi planlanan iPhone’un yeni modelini dört gözle bekleyenlere kötü haber! Wall Street Journal’in haberine göre Apple, yeni iPhone’da radikal bir değişikliğe gitmeyecek. Tıpkı iPhone SE’de olduğu gibi eski tasarımların üzerine yapılan ufak rütuşlar ile yeni bir model satışa sunulacak. Tek bir farkla: Yeni iPhone’lharda kulaklık girişleri olmayacak. Her ne kadar kesin olmasa da bu iddianın gerçekleşme ihtimali birçok kullanıcının canını şimdiden sıkıyor.

WSJ’nin raporunda Apple’ın 4.7 ve 5.5 inçlik boyutlarda telefon üretmeye devam edeceği belirtiliyor. iPhone’un 10 yaşına basacağı 2019 yılında çoğu kullanıcı haklı olarak sıradışı bir yenilik bekliyordu. İsmini belirtmek istemeyen bir Apple yetkilisinin yaptığı açıklamalara göre eskisinden çok da farklı, köklü bir değişim söz konusu olmayacak.

Peki bu durum iPhone’un satış rakamlarını nasıl etkileyecek? Sürekli olarak birbirine çok benzeyen model yapısı üzerinden yeni ürünler çıkartan, Samsung ve LG gibi dişli rakiplerinin üstün donanım özelliklerine sahip Android cihazlarına karşı yavaş yavaş kan kaybetmeye başlayan Apple; 10. yaş dönümünde de çıkış yakalamasını sağlayacak bir ürün çıkartamazsa kan kaybedebilir. Pacific Crest firmasının analistleri, Apple’nın organik LED ekranları kullanmaya başlamasını ve kasada da metal yerine cam malzemesini tercih etmesi gerektiğini söylüyorlar.

iOS 10 ile gelmesi muhtemel iPhone 7’nin şaşırtıcı, heyecan verici ve sıradışı bir yenilikle gelip gelmeyeceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz. Ancak hayal kırıklığına uğramamak için beklentileri düşük tutmakta fayda var.