Yeni E-Devlet hizmeti Pazartesi devreye giriyor!

0
38

Yeni E-Devlet hizmeti Pazartesi devreye giriyor!

E-Devlet, sürekli kendini yenileyerek çıkardığı hizmetler sayesinde gündemden düşmüyor. Özellikle soy ağacı gibi son dönemde popüler hizmetlere yer veren E-Devlet Kapısı şimdi de E-Yoklama ile, pazartesi günü devreye giriyor.

E-Devlet üzerinden alabileceğiniz hizmetler!

E-Devlet hizmet ağını her geçen gün arttırırken, internet bağlantısı yardımıyla da tüm bu hizmetleri kolayca görmemizi sağlıyor.

e-Devlet WEB sitesi ve mobil uygulaması ile ulaşılabilen ve hazırlıkları da tümüyle bitmiş olan “Askerlik Yoklaması” hizmeti ülke genelinde 14 Mayıs 2019 Pazartesi tarihinden itibaren kullanıma açılıyor.

Önce Manisa ilinde 02 Kasım 2019 tarihinden itibaren kullanılırken, daha sonra Ankara ilinde 10 Temmuz 2019 tarihinden itibaren pilot olarak uygulamada olan hizmet pazartesi gününden itibaren tüm ülkede kullanılabilecek.

E-Yoklama nedir ve nasıl kullanılıyor?

Bakanlıkların iş birliği ile hazırlanan ve sunulacak olan yapılan hizmet, yoklama işlemlere dair tüm formların e-Devlet sitesi üzerinden doldurulmasına yardımcı olacak. Bilgi formları doldurulduktan sonra aile hekimine gidilerek yoklama işlemi tamamlanacak. Sağlık muayene işlemleri de şubeye gitmeden E-Devlet üzerinden yapabilecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here