Mobil

Yazılı WhatsApp Durum Güncellemeleri Geri Geliyor

Facebook tarafından satın alınan Instagram’da “Hikayeler” özelliği bir süredir aktif olarak kullanılıyor. Yine Facebook’a ait olan WhatsApp da geçtiğimiz günlerde bu akıma ayak uydurarak video ve fotoğraflı durum güncellemeleri özelliğine kavuştu. Aslında bahsi geçen “Hikayeler” fikrinin orijinal kaynağı Snapchat, ancak ne hikmetse Facebook yöneticileri bu fikri çok benimsemiş gözüküyorlar.

Instagram’ın yanı sıra WhatsApp’a da “Hikayeler”in gelmesi birçok kullanıcıyı rahatsız etti. Önceleri yalnızca yazılı olarak durum güncellemesi paylaşan WhatsApp kullanıcıları artık bunu yapamaz hale geldiler. Neyse ki WhatsApp’a yöneltilen eleştiriler nihayet duyuldu. Sonuçta yazılı durum güncellemelerinin kaldırılmasının hiçbir geçerli ve makul sebebi yoktu. Bugün gelinen noktada ise Android için hazırlanan WhatsApp Beta güncellemesinde yazılı durum güncellemeleri tekrar geri eklendi.

Yeni güncellemede herkes kullanabilir

WhatsApp Beta ile birlikte Ayarlar > Hakkında bölümünü açan tüm kullanıcılar istedikleri yazılı durum güncellemesini arkadaşlarıyla paylaşmaya kaldıkları yerden devam edebilecekler. “Rahatsız etmeyin”, “Meşgul”, “Sporda” ve “Sadece WhatsApp” gibi çeşitli hazır mesajları seçebilmeniz de mümkün olacak. Harika gözüküyor, değil mi?

İşin tek kötü yanı, bahsi geçen yenilik şuan için yalnızca WhatsApp Beta kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Eğer siz de Android işletim sistemine sahip telefonlarınız üzerinden WhatsApp’ın Beta programına kayıtlı değilseniz muhtemelen yeni güncellemeyi beklemeniz gerekecek. Ancak Beta sürecinde uygulama iyice test edildikten sonra normal WhatsApp kullanıcıları bu yenilikten faydalanmaya başlayabilecekler.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.