Haberler

Yahoo’nun İsmi Altaba Olarak Değişmeyecek!

Bir dönemin ünlü arama motoru Yahoo, günümüzde daha çok haber portalı ve e-posta servisi üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Ülkemizde de hatırı sayılır miktarda kullanıcıya sahip olan ABD’li şirket, yine ABD’li telefon operatörlerinden Verizon‘a 4.8 milyar dolar karşılığında satıldı. Arama motoru, haber sitesi, e-posta hizmetleri gibi tüm bölümler artık Verizon‘un sahip olduğu AOL markası altında hayatına devam edecek.

İsim değişecek mi?

Bu satın almanın ardından Yahoo‘nun isminin değişeceği ve Altaba olacağına yönelik iddialar yerli ve yabancı basında yer aldı. Ancak bu iddialar doğru değil, Yahoo‘nun ismi Altaba olarak değişmeyecek. Sadece Yahoo’nun yatırım bölümünün ismi Altaba olacak, bildiğimiz Yahoo markası işlerliğini korumayı sürdürecek.

Yahoo’nun yönetim kurulu üyelerinin yarısından çoğu değişecek, buna başkan Marissa Mayer de dahil. Ancak Mayer’in CEO’luk görevine devam edeceği kulislerde konuşuluyor.

Altaba ismi nereden çıktı?

Verizon’la yapılan anlaşma neticesinde şirketin yüzde 15’lik bir kısmı hala daha Çinli e-ticaret devi Alibaba‘ya ait olacak. Dolayısıyla Altaba isminin Alibaba ile bir alakası olabilir. Ne anlama geldiği henüz bilinmeyen bu kelimenin benzerini kullanan Pakistanlı Al-Taba diye bir makas üreticisi var.

Yahoo zor günler geçiriyordu

Son olarak geçtiğimiz aylarda bir kez daha hack saldırısına uğrayan Yahoo‘nun başı sürekli olarak bu tür sorunlar yüzünden ağrıyordu. Verizon‘un bu saldırıları bahane göstererek 4.8 milyar dolarlık ücrette indirim pazarlık yapacağı da dillendiriliyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.