HaberlerMobilSesli Makale

Xiaomi Redmi Note 8 Satış Rekoru kırdı Sesli Makale

Elektrikli ev aletleri üreten firma kendisini uygun fiyatlı ve yüksek donanımlı akıllı telefonlar üreten bir kuruluş olarak tanıttı. Özellikle de Çin pazarında önemli bir başarı elde eden Xiaomi, oldukça iyi satışlar elde ediyor. En yakın rakipleri olan Apple ve Samsung ise firmanın zorlu bir mücadele vermesine neden oluyor. Bakalım şirketin en çok güvendiği akıllı telefonlarından olan Redmi Note 8’i kaç kişi satın aldı.

Hızlı değişim yaşayan akıllı telefonlar her yıl yenileniyor. Apple bir sene çentik kullanırken, ertesi yıl yeni bir ekran modeline geçebiliyor.

Xiaomi firması da yine aynı şekilde her yıl yeni modeller deneyebiliyor. Hem tasarım hem de donanım açısından yeni olarak kabul edilebilecek Redmi Note 8 modeli 30 milyondan fazla satış ile rekor kırmayı başardı.

Xiaomi şu anda iPhone 11 modelleri ile yarışıyor. En çok satan akıllı telefonlar içerisinde yer alan iPhone 11 ve iPhone Pro gibi modeller şirketi geçti. Galaxy A10 ve A20 gibi modeller ise yine Xiaomi ile rekabet halinde olan modeller içerisinde yer alıyor. Türkiye fiyatı 1800 TL civarlarında olan bu akıllı telefon modelleri, bizde de iyi bir satış yakaladı.

Şirket yeni akıllı telefon modelleri olan Redmi Note 9 ile aynı başarısını devam ettirmek istiyor. Bunun hiç kolay olmayacağını daha en baştan söyleyebiliriz. Dolar ve diğer yabancı para birimlerinin çok ciddi miktarda yükselmesi ile birlikte Türkiye’de satışı tehlikeye girdi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.