Mobil

Xİaomi Mi 5 Merak Ettiğiniz Telefon

Son zamanlarda binlerce telefonun hayatımıza girmeye başlaması beraberinde birçok soru işaretinin gündeme gelmesine neden olmaktadır. Bugün sizlere Xİaomi firmasının son nesil telefonu olan Mi 5 hakkında merak edilen ve kullanıcılar tarafından elde ettiğimiz yorumlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Düşük Fiyatlı İyi Bir Telefon Arayanlara

İlk olarak bu konuda sizlere telefonun fiyatının 1400 TL civarında olduğunu açıklamak istiyoruz. Fiyatı dışında Xiaomi Mi 5 telefonunun teknik özellikleri hakkında bilgi verecek olursak telefonun sadece 129 ger olduğunu açıklayalım. Telefonun son derece hafif olması büyük bir avantajken bir diğer dezavantajı ise telefonun hafızasının arttırabilir olmamasıdır.

Telefonda kullanılan 32 GB hafıza ise çoğu kullanıcı için yeterli denecek bir depolama alanına sahip konumda bulunmaktadır. Ekran boyutu olarak telefonda kullanılan 5.1 inçlik ekran kapasitesi son derece uygun bir yapıya sahip konumdadır. 5.1 inçlik ekran boyutuna göre kullanılan çözünürlük ise bu fiyat aralığında alınacak en iyi telefonlar ile aynı kapasiteye sahip ve 1080×1920 piksel olarak tasarlanmıştır. Telefonda kullanılan işlemci türü ise 1.8 Ghz’dir.

Kamera konusunda telefonun arka kamerasının 16 Mp , ön kamerasının ise 4 Mp olduğunu açıklamak istiyoruz. Kamera özelliğinde 4X kullanılan optik zoom ise telefonun kamerasına göre biraz zayıf kalmaktadır. 4.5 G teknolojisini destekleyen bu telefonun 3 GB RAM kapasitesinin olduğunu da sizlere açıklamak istiyoruz. Ayrıca telefonda parmak izi okuyucu özelliğinin de bulunması Xiaomi Mi 5 telefonunda fark yaratan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

3000 mAh batarya ömrü bulunan bu telefonun yeterli denecek kadar pil ömrünün olması akıllı telefonlar arasında başarılı sayılacak bir kapasitede

Etiketler

Bir Yorum

  1. Mi bu konuda çok başarılı telefonlar üretiyor, keşke türkiye de aynı rakamlardan satılabilse..

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.