Xbox One, Temmuz’da En Çok Satılan Oyun Konsolu Oldu

0
33

Teknoloji devi Microsoft’un geliştirdiği Xbox One, geçtiğimiz Temmuz ayında en çok satın alınan oyun konsolu oldu. NPD Group isimli şirketin yaptığı araştırmaya göre oyuncular satın alma tercihlerini Xbox One’dan yana kullanarak Microsoft’un satış rakamlarını daha da yukarıya çektiler. Nintendo ve PlayStation 4’ü sollayan Xbox One’ın bu başarısının ardında yakin tarihte Xbox One S modelini tanıtacak olmaları yatıyor.

Daha güçlü ve gelişmiş bir oyun konsolunu satın almak yerine halihazırda var olan ve tatmin edici özelliklere sahip olan Xbox One’dan yana tercihlerini kullanan oyun severler, fiyatı düşüş eğilimi gösteren bu konsola bayağı bir ilgi göstermişe benziyorlar.

Hatırlanacağı üzere Xbox’un heyecanla beklenen yeni modeli Project Scorpio ismiyle 2019’de tanıtılacaktı. Konsolun gelişmiş özelliklere sahip olması beklentileri yükseltmiş ve Xbox One fiyatlarının da düşüş eğilimi sergilemesini sağlamıştı.

İşin güzel yanı Xbox One’un fiyatlarının azalması, Xbox One S’in satış rakamlarını pek de etkilememiş. Daha ince ve daha güçlü bir model olan One S, bu aybaşından itibaren birçok ülkede satışa sunulmuş ve oyuncular tarafından tercih edilmişti. Tüm bunlar Xbox evrenine yeni giren oyuncuların Xbox One’dan yana tercih kullandıklarını gösteriyor. Bu esnada ise Xbox 360 kullanıcıları cihaz yükseltmeye de devam ediyor.

 

Xbox oyun konsollarında oyun oynarken geçirilen süre dünya genelinde yüzde 18 artış göstermiş ve 1.55 milyar saate ulaşmıştı. Bu veriler Xbox One ve Xbox 360 konsolları için geçerli.