HaberlerOyunSesli Makale

Xbox Inside ekinliğinde yeni neslin oyunları gösterildi. Sesli Makale

Microsoft, yeni oyun konsolu olan Xbox Series X için atılımlarına devam ediyor. Rakipleri olan PlayStation 5 daha konsolu göstermezken, Xbox ekibi kendi konsolunu göstermiş ve  fazla detay paylaşmıştı. Xbox Inside ekinliğinde yeni neslin oyunları gösterildi.

Rakibi sessizken eline büyük bir koz alan Xbox‘ın, bu fırsatı elinin tersiyle ittiğini söyleyebiliriz.

Yaklaşık olarak 45 dakika süren etkinlikte gösterilen tüm oyunlardan akıllarda sadece Assassin’s Creed Valhalla‘nın oynanış videosu dedikleri ancak oynanış videosu ile uzaktan yakından alakası olmayan sunumu kaldı.

Yine de etkinlikte tanıtılan Bright Memory: Infinite, DiRT 5 ve The Medium oyunlarının oldukça başarılı göründüğünü söyleyebiliriz. Özellikle Silent Hill oyununun müziklerini yapan Akira Yamaoka’nın The Medium da müziklerini yapıyor olması oyuna olan heyecanı ikiye katlıyor.

Xbox’ın bu etkinliğinde 3. parti firmaların oyunları gösterildi. Önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan etkinlikte ise Xbox’ın kendi stüdyolarının oyunlarını göstermesi bekleniyor.

 

XSX‘in ilk oyunları muhtemelen Halon: Infinite ve Forza Motorsport 8 olacak. Yeni Gears ve Forza Horizon için henüz erken olduğu ortada. Bu yüzden Microsoft geçtiğimiz yıllarda satın aldığı stüdyolara daha fazla oyun yaptıracak gibi görünüyor.

Yeni nesilde oyunların nasıl görüneceğini merak ediyorsanız, aşağıdaki videolardan oyunların oynanış videolarına bakabilirsiniz. Bu oyunların tamamının Smart Delivery özelliğini desteklediğini belirtelim. Yani bu oyunlardan birini Xbox One için alırsanız, XSX’te de ücret ödemeden güncel grafikler ile oynayabiliyorsunuz.

 

Xbox Inside ekinliğinde gösterilen oyunlar.

Bright Memory: Infinite

 

DIRT 5

Scorn

Chorus

Madden NFL 21

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Call of the Sea

 

The Ascent

The Medium

 

Scarlet Nexus

 

Second Extinction

 

Yakuza: Like a Dragon

Assassin’s Creed Valhalla

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.