Windows Defender Kullanmanız İçin 5 Geçerli Sebep

0
99

Kullanıcıların bilgisayarlarında Windows defender kullanması için 5 geçerli sebep şu şekilde sıralanabilir;

İşletim Sistemine Gömülü Olarak Gelir

Windows defender çoğu kez işletim sistemine gömülü olarak gelmektedir. Bunun bir kaç faydası bulunmaktadır. Bunlardan ilki indirmek ve yüklemek gibi birçok fiile gerek kalmamaktadır. Windows 10 kullanılıyorsa mutlaka sistem içerisinde vardır ve arama yapmaya gerek kalmamaktadır. İkinci faydası için kullanıcılar için güncelleme yapma konusunda endişelenmelerine gerek yoktur. Windows update ile birlikte her zaman güncel durumda kalmaktadır.

 Ödenmesine Rağmen Reklamlara Maruz Kalınmaz

Windows defender çok yönlü ve çeşitli bir uygulama olduğu için reklamlar ile gelen birçok uygulamaya gerek kalmadan birçok uygulamayı bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle reklamlar ile gelen uygulama önerileri önemsiz kalmaktadır.

Gelişmiş Özellikleri ile Göz Kamaştırıyor

Birçok kullanıcı Windows defender’ı ilk piyasaya çıktığı dönemlerde olduğu gibi güvensiz bir program olarak görmektedir. Ancak XP döneminden beri oldukça gelişmiş bir program olarak dikkat çekmektedir. Gelişim gösterdiği konular arasında en belirgin olanları özellikle gerçek zamanlı malware koruması özelliği sunmaktadır. Bulut tabanlı güncellemeler ile farkını göstermektedir. Çevrim dışı tarama özelliği ile internet sağlayıcısı olmadan faydalanılmaktadır. Sınırlı periyodik tarama özelliği ile sürekli aktif olma durumu söz konusudur.

Diğer Antivirüs Programları ile Eşdeğer Saptama Oranına Sahiptir

Kullanıcıların bilgisayarlarında önemli ve hassas veriler varsa ya da iş ortamında çalışılıyorsa Windows Defender oldukça etkili bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Windows defender mevcut zararlı yazılımları ve virüsleri yüzde 99.8 oranında saptama özelliğine sahiptir. Bu oran oldukça etkili ve yüksek bir orandır.

İyiden Daha İyi Özelliğe Sahip

İçerdiği özellikler ve güvenli koruma yöntemleri ile en iyisi denilen uygulamalardan daha iyi olma özelliğine sahiptir.