Bilgisayar

Windows 10 Önerisinden Kurtulmanın Yolları

Windows 10 önerisinden kurtulmak için yapılacak pek çok şey var. Microsoft ile ilgili duyurular adına yapılacak pek çok şey olduğu gibi. Peki ama nedir bu öneri? Arkadaşlar malumunuz Windows, son güncellemesi olan Windows 10 işletim sistemini piyasaya sundu ve bunu ücretsiz olarak insanlara dağıtmayı hedefledi. Hal böyle olunca ücretsiz Windows 10’u pek çok kişi bilgisayarına yükledi (bunlardan biri de editörümüz). Oldukça kullanışlı olan Windows 10, hem profesyonel bir çalışma sistemine, hem de gayet renkli ve sade bir ara yüze sahip. Gözü yormayan pek çok detayların bir araya getirilmesi ile ilgili olarak sunulan bu işletim sistemi, çoğu kişiye uyarı olarak gönderiliyor.

Windows 7 uyarıları arasında yer alan bu yükseltme uyarısı, pek çok kişinin canını sıkıyor (en azından mevcut Windows deneyiminden memnun olanlar). Microsoft bu konu karşısında, pek çok kişinin güncellemenin ve yükseltmenin ücretsiz olduğundan haberdar olmadığını, bu yüzden bu güncelleme uyarılarını yaptıklarını söylüyor. Hatta bu uyarılar, otomatik olarak gönderiliyormuş. Bazı kullanıcılar, sırf bu uyarılar yüzünden mevcut sistemlerinde kalmaya devam edeceklerini duyuruyor. Windows 10 önerisinden kurtulmanın yolları üçe ayrılıyor değerli arkadaşlar. İlk yol, herkesin bildiği bir yol aslında. Uyarı geldiği an onaylayın ve kurulumun bilgisayarınıza indirilmesini bekleyin. Sonra da bilgisayarınıza ücretsiz Windows 10 kurulumunu yapmış olun. Ya da aynı şekilde kuruluma başlayın ve lisans sözleşmesinde reddet seçeneğini işaretleyin. Bu sayede bilgisayar kapanacak ve yeniden çalışacaktır, duyuru gelmeyecektir. Ya da denetim masasından ayarlara girin ve Windows güncellemelerini devre dışı bırakın (tabi bu bazı sorunları tetikleyebilir, ama yine de dikkatli olmakta fayda var). Bu sayede duyuruları almayacaksınız ve sizin için üretilen tüm hizmetleri sadece kendi isteğiniz ile alacaksınız.

Windows 10 ücretsiz kurulum konusunda pek çok duyuru yapan Microsoft, kendini geliştirmeye devam ediyor ve ücretsiz olarak yükseltmelerini herkese sunuyor. Orijinal Windows lisansınız olmasa dahi, bu güncelleme ile cihazınıza orijinal lisanslı Windows yüklemiş oluyorsunuz. Şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyor, en kısa zamanda Windows 10 işletim sistemini deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.