Bilgisayar

Windows 10 Güncellemesiyle “İşlem Merkezi”nde Neler Değişecek?

Ağustos ayının 2’sinde yayınlanması beklenen Windows 10 Yıllık Güncellemesiyle birlikte işletim sisteminde köklü değişikliklere gidilmesi bekleniyor. Daha çok estetik değişikliklerin yer alması planlanan güncellemede Başlangıç Ekranı, İşlem Merkezi, Microsoft Edge ve daha birçok detay tekrar elden geçirilecek. Heyecan verici yenilikleri önceden deneyimleme fırsatını yakalayan Windows Insider programına kayıt olan kullanıcılar, 2 Ağustos’tan itibaren kararlı sürümü de indirebilecekler.

Windows 10’la birlikte hayatımıza giren İşlem Merkezi, Yıllık Güncelleme (Anniversary Update) ile radikal bir değişim yaşayacak. Örnek vermek gerekirse, İşlem Merkezi üzerinden Groove Müzik uygulamasını yönlendirebileceksiniz. Buna ek olarak kullanıcı dostu, zengin içerikli birçok bildirim kutucuğu da işlem merkezindeki yerini alacak. Windows 10 veya Android işletim sistemine sahip telefonlarınızı PC ile eşleştirdiğiniz takdirde telefonunuza gelen bildirimleri bilgisayarınızdan da görebileceksiniz. Harika, değil mi?

“Her yerde mesajlaşma” parolasıyla Mesajlar ve Skype uygulamalarını birleştiren Microsoft, Windows 10’un bu güncellemesiyle cep telefonuna gelen SMS bildirimlerinin PC’de de kullanıcı tarafından görüntülenebilmesini mümkün kılacak.

Ayrıca bildirimlerin öncelik sırasını değiştirebilmek de kullanıcının seçimine bırakılacak. En üst, orta ve düşük seviyede öncelik ayarı yaparak hangi bildirim mesajının tepede yer alması gerektiğine karar verilebilecek.

Tüm bunlara ek olarak ekranın sağ alt köşesinde yer alan Bildirimler ikonuna sayaç özelliği de eklenecek. Bu sayede İşlem Merkezi’ni açmanıza gerek kalmadan toplamda kaç adet okunmamış bildirim olduğunu görme fırsatını yakalayacaksınız.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.