Bilgisayar

Windows 10 Güncelleme Geliyor

Windows, sürekli yenilikçi hareketler ile çıkıyor karşımıza. Özellikle işletim sistemi konusunda gösterdiği başarılar oldukça önemli başarılar. Hele bir de teknolojinin en değerli konumlarından biri olan işletim sistemi konumunda bunca başarı gösterebilmek, bir marka için oldukça önemli bir etken. Windows 10 bu konuda ideal bir çalışma hazırlamış ve müşterileri için önemli çözümler sunmak istemiş. Güncellemesini de bu minvalde hazırlamış diyebiliriz bu yüzden.

Microsoft’un San Francisco’da düzenlediği Build 2019’da Windows 10 işletim sistemini kullananların kapsamlı bir güncelleme alacağı bildirildi. Güncellemenin ismi yıldönümü (Anniversary) güncellemesi olduğu için, tarih olarak aklımızdaki tarihi verebiliriz. Sadece masa üstü için değil, hem Xbox, hem de hololens için gelecek olan bu güncelleme, etkili düzenlemeleri barındırıyor bünyesinde diyebiliriz. 2019 senesinin ikinci yarısında geleceği düşünülen bu ürünün tam geliş tarihi olarak ikinci çeyrek olduğu netleşmiş. Bu sayede merakla beklenen güncelleme daha hızlı gelmiş olacak.

Microsoft mühendisi Jen Gentleman Twitter üzerinden evrensel uygulamalar için Windows 10’da görev çubuğu üzerinde rozetlerin yer alacağını duyurdu. Gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte çalışan evrensel uygulamaların görev çubuğu üzerinde bulunun simgelerin yanında bildirim sayısının gösterileceği küçük rozetler yerini alacak. Bu sayede uygulamayı açmaya gerek kalmadan gelen bildirimler öğrenilecek. Örneğin, Microsoft Outlook uygulaması için okunmamış kaç adet e-posta aldığınızı görebileceksiniz.

Daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunan bu güncelleme ile tasarım ayarları daha da estetik bir hal alacak gibi görünüyor. Güncellemeden Microsoft Edge’de kullanıcıları da nasibini alacak. Edge kullanıcıları bu güncelleme ile Windows Hello ile Web sitelerine giriş yapmanın önünü açılmış olacak.

Yeni güncellemesi ile belki de Windows 10 kullanımına hala ısınamayan kullanıcılar için de bir şeyler düşünülmüş olabilir. Alternatif geçiş evrelerine ihtiyaç duyan bireyler için önemli ölçüde sunulan bu güncelleme, büyük bir oran ile farklılık yaratacak diyebiliriz. Merakla bekliyoruz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.