Windows 10 Giriş Ekranından E-Posta Adresi Nasıl Kaldırılır?

0
37

Yakın tarihte yayınlanması beklenen Windows 10’un yıllık güncellemesi, giriş ekranında e-posta adresini gizlemek isteyen kullanıcıları memnun edecek bir yeniliği de içeriyor.

Birbirinden yeni özelliklerin kullanıcılarla buluşturulacağı Windows 10’un yıllık güncellemesine yalnızca birkaç hafta kaldı. Cortana başta olmak üzere kullanıcıları heyecanlandıracak birçok yeniliğin yer alacağı güncelleme, bazı ufak ama önemli detayları da bünyesinde barındıracak.

Örnek vermek gerekirse, önceleri Windows 10 giriş ekranındaki e-posta adresini gizlemeniz mümkün değildi. Gerçi güncelleme tüm kullanıcılara verilmediği için halen daha bu özelliği devre dışı bırakamıyorsunuz. Gizliliğe verdiğiniz önem ve hassasiyet gereği e-posta adresinizi gizlemek isterseniz, Windows 10’un önümüzdeki haftalarda yayınlanacak güncellemesiyle bunu gerçekleştirebilmeniz mümkün olacak.

Evdeyken belki sorun olmayabilir ama bir kahve dükkanında veya iş görüşmesinde Windows 10 cihazınızı açtığınızda e-posta adresinizin üçüncü şahıslar tarafından görülebilmesi hoşunuza gitmeyebilir.

Windows 10’un Insider Preview programına önceden kayıt olan kullanıcılar, 14388 numaralı yapıda e-posta adreslerini gizleme opsiyonuna kavuşmuş durumdalar. Beta süreci sona erdiğinde tüm Windows 10 kullanıcılarına sunulması beklenen özellikle e-posta adresini gizleme seçeneği kullanılabilir hale gelecek. Üstelik yalnızca bir aç/kapa düğmesini kullanarak.

signinscreen-100671809-large

Şayet siz de Insider Preview programına kayıtlı ve 14388 yapısını kullanıyorsanız, Başlat > Ayarlar > Hesaplar > Giriş seçenekleri bölümünde e-posta adresinizi gizleme seçeneğini kapalıdan aktif hale getirebilirsiniz. Dilediğiniz zaman bu özelliği devre dışı bırakabilir, e-posta hesabınızın Windows 10 giriş ekranında eskisi gibi gözükmesini sağlayabilirsiniz.