Bilgisayar

Windows 10 Dosya Gezgini’nde Reklam Dönemi Başlıyor

Windows 10’un başlangıç menüsünde çıkan “Önerilen uygulamalar” bölümü sizi rahatsız ediyorsa, birazdan öğreneceğiniz yeni bir gelişme canınızı daha da sıkabilir. Elde edilen bilgilere göre Microsoft şimdilerde Dosya Gezgini uygulamasına Office 365 yazılımının reklamlarını dahil edecek. Şuanda beta sürecinde olan Creators Update güncellemesinde ilk kez görülen bu yenilik sayesinde kullanıcılara Office 365 aboneliğinin özellikleri ve avantajları anlatılacak.

1 TB OneDrive depolama alanı ve tüm Office yazılımlarını aylık 6,99$ ücret karşılığında kullanma fırsatı sunan Office 365 reklamları artık daha sık karşınıza çıkacak.

Reklamları kapatabilmek mümkün!

Neyse ki Microsoft bu reklamları görmek istemeyen kullanıcıları da düşünmüş. Eğer Office 365 reklamlarından rahatsız olduysanız Dosya Gezgini uygulamasını açtıktan sonra Görünüm > Seçenekler > Klasör ve arama seçeneklerini değiştir bölümünü açın. Gelen ayarlar menüsünde üstteki Görünüm sekmesini açıp ve en alttaki Gelişmiş Seçenekler’e tıklayın. Daha sonra “Senkronizasyon sağlayıcısı bildirimlerini göster” seçeneğinin işaretini kapalı konuma getirin. Hepsi bu kadar!

Bu reklamlarda şuan için yalnızca Microsoft’un sağladığı hizmetler gösterilecek. Ancak kim bilir, belki ilerde Microsoft başka reklamverenlere de bu alanı kiralamak isteyebilir. Daha önce de kilit ekranı, görev çubuğu ve başlangıç menüsünde reklam gösterimi yapan Microsoft ilk defa Dosya Gezgini’ne reklam eklemiş oldu. Birçok kullanıcı için bu reklamlar hayli can sıkıcı. Ancak Windows 10’a ücretsiz geçiş sağlayan Microsoft, bu reklamlarla diğer servisler üzerinden para kazanmayı hedefliyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.