Wikipedia yasağı ne zaman kalkıyor?

0
46

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,  Wikipedia’ya hatalı bilgilerden dolayı erişim yasağı getirildiğini, hala da hatalı bilgilerin düzeltilmediğini ifade etti. Arslan, hataların düzeltilmesine yönelik görüşmelerin devam ettiğini ve düzeltilmesi durumunda mahkemenin gerekli kararı vereceğini belirtti.

İlk yerli ULAK hizmete girerken Kars’ta düzenlenen törende Arslan,  gazetecilerin Wikipedia ile ilgili sorduğu soruları yanıtladı.

‘’Görüşmeler devam ediyor’’

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ‘’Wikipedia, insanımızın yararlandığı bir hizmet olup, vatandaşlarımızın da bu hizmetten faydalanmasını istiyoruz. Kullanım güzel olmakla birlikte art niyet hissedildiği anda müdahale etmek gerekiyordu. DEAŞ’ın destekçisi olarak gösterilmemiz ve 3 bine aşkın teröristi yok ettiğimiz halde bunların ifade edilmemesi… Kusura bakmayın kim olursa olsun affedilemez. Mahkeme kararıyla ülkemizde uygulamayı durdurduk. Sadece o da değil. Atatürk coğrafyamızın eşsiz değeri, bunu tüm dünya kabul etmiş durumda… Tüm dünyanın kabul ettiği bir lider hakkında karalayıcı yazılara izin veremezdik. Bu mümkün değildi.’’ Dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here