Haberler

Wifi’den 100 Kat Daha Hızlı internet Geliyor.

İnternet kullanımına dair aktarımlar konusunda, sürekli yeni gelişmeler çıkarılıyor karşımıza. Hem teknolojinin, hem de verimli kullanımların online olarak ön plana çıkarılmasına dair çok daha aktif bir yatırım yapılıyor. Bu sefer ki haberimiz ise Wifi teknolojisinden 100 kat daha hızlı internet teknolojisi haberi.

 

Ultra hızlı wifi olarak piyasaya sürülen bu ürünler, Brown Üniversitesi tarafından ön plana çıkarılıyor. Yapılan testlerin başarılı sonuçlar verdiğini söyleyen yetkililer, söz konusu gelişimin çok yakın bir zamanda karşımıza çıkacağının da sinyalini veriyor.
Söz konusu teknolojinin kullanım seçeneklerine baktığımız zaman, geleneksel mikrodalga yerine terahertz ile video sinyali gönderildiğini görüyoruz. Bu da haliyle işlemi çok daha hızlı bir noktaya getiriyor. 50 GB hıza ulaşıyor bu sayede gönderim süresi ve hızı.

 

Brown üniversitesi ABD’nin önde gelen eğitim kurumlarından birisi olduğu için çok daha hızlı ve seri bir şeklide çalışmalar yürütüyor. Söz konusu seçenekler çok daha verimli ve estetik bir dokunuş ile ön plana çıkarılacağı için de bireysel kullanımlar çıkıyor karşımıza. Profesyonel bir seçim, güncel bir kullanım ve hızlı bir yaklaşım ile baktığımız zaman gerçekten bu teknolojinin yakında hemen hemen her yerde kullanılabileceği kesin diyebiliriz.

 

Yapılan testlerin sonucunda ekibin ulaştığı kanı ise şu. Günümüzdeki mobil hatların ve ağların internet hızından tutun da wifi internetlerine varıncaya kadar geniş bir yelpazede ön plana çıkacak olan bu internet, 100 kat daha hızlı internet olacak ve bu da bizler açısından büyük bir önem yaratacak diyebiliriz. Birçok kablosuz internet seçeneğini birleştirerek hızı daha da artıran teknolojinin lideri, söz konusu çalışmayı yakın zamanda pek çok yerde görebileceğimizin altını çizdi.

Etiketler

Bir Yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.