WhatsApp’a İki Yeni Özellik Daha Eklendi.

0
62

Her geçen gün yeni güncellemelerle karşımıza çıkan WhatsApp uygulamasına iki yeni özellik daha eklendi. Bu özelliklere dün sadece IOS sürümü için yapılan, uygulamanın dinamik yer bildirim özelliklerini test ettiğini belirten bir raporda rastladık.

iPhone için WhatsApp’a iki yeni özellik eklenmiş gibi görünüyor. Birisi bir görüşme sırasında YouTube videolarını izleyebilme özelliği diğeri ise ses kaydı sırasında düğmeyi basılı tutmadan bir sesli mesaj kaydetme özelliği. Bu özellikler WABetaInfo tarafından , App Store’da yenilikler bölümde belirtilen değişikliklerle birlikte bulunan iPhone için 2.17.81 numaralı yeni WhatsApp sürümünde görüldü.

YouTube özelliği, kullanıcıların videolarını başka bir sohbet gerçekleştirdiklerinde bile izleyebilmeleri için picture-in-picture modunda videoları izlemelerine olanak tanır. Uygulamanın en son sürümü şu anda PiP’ye özelliğine sahip değil. Bununla birlikte, tuşa basılı tutmadan sesli mesaj kayıt ve YouTube video izleme özelliğini kullanabilmek için güncellemenin sürümün yüklenmesi gerekmektedir.

Daha önce, kullanıcılar sohbette paylaşılan video bağlantısına tıkladığında video, cihaza yüklenmiş olan YouTube uygulamasında açılıyordu. Anlaşılan, WhatsApp güncellemesindeki yeni özelliğin piyasaya sürülmesi kullanıcıları mutlu edecek. Bir diğer özelliği, sesli mesaj kaydetme kilidi kullanıcıların bir sesli mesaj kaydetmek için kayıt düğmesine basılı tutmaya gerek kalmadığından kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır.

Bu yeni özelliklere ek olarak, WhatsApp’in kullanıcıların devam eden bir sesli arama sırasında sesli ve görüntülü çağrıları arasında geçiş yapmalarını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz . Şirketin sesli aramalar arasında geçiş yapmak için yeni bir düğme geliştirdiği iddia edildi ancak bunun aksi mümkün değil gibi. Kulanıcı gelen bir video görüşmesini reddedebilir veya kabul edebilir. Geçiş için nasıl bir yöntem izlenecek bekleyip göreceğiz.