Web Sitesinde SEO-Önemi Nedir ?

0
287

SEO artık en yüksek arama hacmine sahip anahtar kelime terimlerini seçmekle ilgili değil. Bir kullanıcının sorgusunu karşılamak için, kullanılan terimin arkasındaki amacı da anlamanız gerekir.

SEO kampanyanız için hedef anahtar kelimeler seçtiğinizde, en yüksek arama hacmine haiz olanlara yöneleceksiniz. Ancak, akıllı bir SEO stratejisi bir sayı oyunundan çok daha fazlası olacak. Yalnız yüksek oranda alakalı bir terim için sıralama yapmayı denemekle kalmayacak, bununla birlikte verilen anahtar kelimenin amacını anladığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Bu şekilde sunduğunuz içerik, kullanıcının sorgusunu daha kapsamlı bir şekilde karşılayabilir.

Arama amacı belirli bir sorgunun arkasındaki niçin olarak tanımlanır. İnsanlar bir şey almak istediklerinde bu araştırmayı yapıyorlar mı?

Yoksa belirli bir sorunun cevabını mı arıyorlar? Yahut bir ihtimal ikisi de değil ve aslında belirli bir internet sayfasını aramak için bu anahtar kelime öbeğini kullanıyorlar?

Google’ın amacı, kullanıcılara arama ifadeleriyle kapsamlı bir şekilde eşleşen en kullanışlı içinde ne olduğu sağlamaktır. Algoritmaların arkasındaki kullanıcı amacını belirlemek için algoritmaları giderek daha iyi hale geliyor. Tarama deneyimini iyileştirmek için, arama motoru yalnızca belirli bir arama terimiyle hem de arkasındaki amacına uygun sayfalara daha yüksek sıralamaları ödüllendirecek.

SEO’nun önemi her geçen yıl artmakta ve katlanarak devam ediyor. SEO geçen yıl olduğundan daha önemli. Search Engine Optimization büyümeye, gelişmeye ve yenilik oluşturmaya idame eden bir uygulamadır.

Günümüz rekabeti , SEO pazarlaması her zamankinden daha önemlidir. Arama motorları, gmeşhurk olarak milyonlarca kullanıcıya, sorularının cevaplarını veya sorunlarının çözümünü arayanlar için hizmet vermektedir. Bir web siteniz, blogunuz yada çevrimiçi mağazanız var ise, SEO, işletmenizin büyümesine ve işletme hedeflerine erişmesina yardımcı olabilir.

 

Arama motoru optimizasyonu çok önemlidir nedenleri:

Arama motoru kullananlarının çoğunun, sonuç sayfalarındaki (SERPS) en iyi 5 öneriden birini tıklamaları daha muhtemeldir. Bundan yararlanmak ve web sitenize veya müşterilerinize çevrimiçi mağazanızdan ziyaretçi kazanmak için, web sitenizin en üst konumlardan birinde görünmesi gerekir.

Search Engine Optimization yalnız arama motorları ile ilgili değildir, aynı zamanda iyi SEO uygulamaları kullanıcı deneyimini ve bir web sitesinin kullanılabilirliğini arttırır.

Kullanıcılar, arama motorlarına güvenir ve kullanıcının aradığı anahtar kelimeler için en üst sıralarda yer alır, web sitesinin güvenini arttırır.

 

Search Engine Optimization web sitenizin toplumsal tanıtım için iyidir. Web sitenizi Google’da veya Yahoo’da arayarak bulanların, Facebook, Twitter veya diğer sosyal medya kanallarında tanıtılması daha olasıdır.

Search Engine Optimization , büyük bir web sitesinin düzgün çalışması için önemlidir. Birden fazla yazarı olan internet sayfaları, SEO’dan doğrudan ve dolaylı olarak faydalanabilir. Direkt yararları, arama motoru trafiğindeki artış ve dolaylı yararları, sitede içerik yayınlamadan önce kullanılacak ortak bir çerçeveye (kontrol listeleri) haiz olmaktır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here