Volkswagen otomobilleri tekrar geri çağıracak!

0
45

Volkswagen otomobilleri tekrar geri çağıracak!

Volkswagen yeni yaşadığı bir sorunla karşısında şaşkınlıkta… Volkswagen markanın iştiraki olan Seat modelinde yaşanan bir sorun nedeniyle araçları geri çağırıp, sorunları düzeltmeye yönelik çalışmalar yapmaya hazırlanıyor.

Volkswagen grubunda yaşanan kemer problemi!

Otomobil üreticisi Volkswagen ve İspanyol iştiraki olan Seat, 410 bin araçta emniyet kemerlerine yönelik arıza olduğu belirtildi. Grup açıklamasında “Arkadaki orta koltuk ve arka sol koltuk aynı anda meşgul ise, üretilmiş olan 2019 VW Polo, 219.000 adet otomobilinde sol emniyet kemeri kontrol dışı serbest kalabilir.” ifadelerine yer verdi.

Volkswagen polo arka koltuk kemer

DPA haber ajansına yapılan Sözcü tarafından yapılan açıklamada, Seat Ibiza ile benzer özelliklere sahip olan 191.000 adet Arona araçlarının da emniyet kemeri kilitlerinin durumdan etkilendiğini belirtildi.

Sözcü ifadelerinde, “Volkswagen, yeni Polo aracın orta koltuğunun yeni bir tasarımlanan kemerle donatılmadan kullanılmaması üzerine tavsiyede bulunuyor.’’ dedi. Volkswagen dünyanın en büyük otomobil üreticisi olarak 12 markasıyla birlikte, yaptıkları hatanın düzeltilmesi adına alıcılara en kısa zaman içerisinde ulaşılacağını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here