Bu Uygulama İçkiyi Bıraktırıyor!

0
57

Avustralya’da yaşayan insanların en az yüzde 18’inin istisnasız her gün içki içtiğini biliyor muydunuz? Doktorlar tarafından riskli olarak tanımlanan bu alkol bağımlılığı, günümüzde birçok ülkenin de ulusal sağlık problemi haline gelmiş bulunuyor. İçki alışkanlığının terk edilmesi, insanların daha sağlıklı bir hayat sürmesi ve kendini daha iyi hissetmesi için devletler çeşitli kampanya ve organizasyonlar düzenliyorlar.

Sağlığa verdiği zararın yanı sıra toplumsal ilişkilerin ve aile bağlarının zayıflamasına yol açan içki bağımlılığı, ölümle sonuçlanan trafik kazalarının da başlıca sebepleri arasında yer alıyor. Alkolün bu kadar çok tüketilmesine karşı önlem almaya çalışan hükümetler sağlık kuruluşları aracılığıyla da çeşitli tedavi hizmetleri sunuyorlar. Peki, bu bağımlılığı aşmanın daha farklı bir yolu olamaz mı? Evet, aslında bunun ilginç ve bir o kadar da eğlenceli bir yolu mevcut.

Mağazadan uygulamayı indirin

Kötü alışkanlıkları terk etmek söz konusu olduğunda teknolojiden yardım alabilmeniz artık mümkün. Bunun için geliştirilen çeşitli akıllı telefon uygulamaları kötü alışkanlıkları terk etmeniz için sizi teşvik ediyor, moral ve motivasyonunuzu yükselterek temizlenmenizi sağlıyor. Andrew Johnson isimli geliştiricinin hazırladığı Stop Drinking isimli uygulama tam da bu iş için biçilmiş kaftan. iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen yazılımı mağazadan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Çeşitli videoların da yer aldığı ve hipnoz yöntemiyle kullanıcıların alkol bağımlılığının üstesinden gelmesine yardımcı olan bu uygulama ile siz de yeni bir hayata yelken açabilirsiniz.