Haberler

Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesi İçin Elinizi Çabuk Tutun

Lisanslı Windows 7 kullanıcılarına zaman zaman bildirimler göndererek “Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapmak ister misiniz?” diye uyarı veren Microsoft, kısa bir süre içinde sağladığı bu fırsatı sonlandırmaya hazırlanıyor. Eski işletim sistemlerine verdiği desteği sonlandıran ve tüm kullanıcıların Windows 10’a güncelleme yapmasını isteyen Microsoft, radikal bir karar alarak tüm yükseltmeleri ücretsiz hale getirmişti. Halen daha elini çabuk tutan Windows 7 kullanıcıları, hiçbir ücret ödemeden işletim sistemlerini Windows 10’a güncelleyebiliyorlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus var: Windows 10’un Yıllık Güncelleme ismini verdiği yazılım güncellemesi yayınlandığı zaman sağlanan bu fırsatın kullanım tarihi de sona erecek. Kullanıcılar Windows 10’a yükseltme yapmak istediklerinde en az 119$’lık bir ücreti gözden çıkarmak zorunda kalacaklar.

4 gün sonra, yani 29 Temmuz tarihinde çıkması beklenen Yıllık Güncelleme ile birlikte birçok köklü değişikliğin Windows 10 platformuna geleceği netleşti. Windows 10’un çıkış tarihinden tam 1 sene sonraya denk gelen bu zaman diliminde tüm ücretsiz güncellemeler de son bulacak. Hatırlanacağı üzere Build 2019 etkinliğinde geliştirilmiş özellikleri tanıtan Microsoft, yeni Cortana komutlarından ve tek çatı altında birleştirilmiş Windows / Xbox One uygulama mağazalarından da bahsetmişti.

Windows 7’ye nazaran çok daha kullanışlı ve yeni özelliklerle donatılmış bir işletim sistemi olan Windows 10, bünyesinde barındırdığı uygulama mağazasıyla da kullanıcıları cezbetmeyi başarmışa benziyor. Pazar payı her geçen gün artan işletim sisteminin bu kadar yaygınlaşmasında Microsoft’un sunduğu “ücretsiz yükseltme” fırsatının etkisi de büyük.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.