Twitter takipçi sayısını reddetmek için iOS uygulamasını yeniden tasarladı

0
68

Twitter CEO’su Jack Dorsey, aylardır böyle bir yeniden tasarlamaya çalışıyor

Twitter, bir Twitter sözcüsüne göre yeni bir yeniden tasarlama çalışmasında yazı tipi boyutunu küçülterek, takipçi sayısının iOS uygulamasında daha belirgin görünmesini sağladı. Değişim, CEO Jack Dorsey’nin şirketin retweet, beğeni ve takip gibi sayılar üzerinde “ anlamlı ” konuşmaları nasıl önceliklendirdiğini yeniden düşünmek istediğini defalarca dile getiriyor.

Takip eden sayımlar, bu yeniden tasarlama yoluyla vurgulanan tek bir bilgidir. Bir Twitter sözcüsü The Verge’e , konumlar, doğum günleri, tarihler, karşılıklı takipler ve takip sayıları gibi diğer detayların da daha küçük hale getirildiğini söyledi. Sözcü, tür ve boşluk boyutlarının kullanıcı profilleri üzerindeki bazı bilgileri başkalarına göre önceliklendirmek için değiştirildiğini söyledi.

Değişiklik incelikli, ancak Twitter’ın platformun bazı özelliklerini yeniden ele geçirme planlarının bir parçası. Yazı tipi boyutlarını azaltarak, kullanıcıların gözleri neredeyse büyüdüğü zamana kadar çekilmez.

Geçmişte yapılan röportajlarda Dorsey, takipçinin kullanıcı profillerinde daha az önemli bir özellik olmasını istediğini defalarca not etmiştir. Bir hesabın takipçi sayısını vurgulayarak, Dorsey, bireylerin viral olma potansiyeline sahip olan ve daha fazla takipçi çeken, daha fazla kutuplaşan içerik yayınlamaya teşvik ettiğini ve platformda daha bölücü ve toksik bir söylem yarattığına inanıyor.

New Delhi’deki bir röportajda Dorsey, platformu geliştirirken, başlangıçta “[takipçileri] yazı tipi boyutunu sayfadaki her şeyden biraz daha büyük hale getirdiğini söyledi. Bu konuda pek fazla düşünmedik ve çözecek bir sonraki soruna geçtik. Ne yaptıysa, o kadar çok insanın beni takip ettiğine dair o kadar çok vurgu yapmıyoruz. Yani bu sayı büyük ve cesursa, insanlar bununla ne yapmak ister? Onu yükseltmek istiyorlar. ”

Follower sayıları, Twitter’ın platformunun bazı temel yönlerini yeniden düşünmesinin bir parçasıdır. Geçtiğimiz ay söylentiler , şirketin tweet’ler için “beğenme” özelliğini kaldırıp kaldırmayacağını tartışmaya başladı, ancak bu raporları asla doğrulamadı.

Bu değişikliklerin bazıları, takipçi hesabı yazı tipi boyutu gibi, zaten Android’de görünmektedir, ancak katılma tarihi gibi diğer bilgiler de daha büyük görünür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here