Twitch artık Çin’de engellendi

0
33

Çinli netizens Asya Oyunları e-spor yarışmasını yakalamak istedikçe bir indirmeden sonra..

Twitch artık Çin’de engellendi. Büyük oyun akışı sitesi büyük ölçüde erişilebilir durumda değildir ve uygulaması, Apple’ın yerel App Store’dan kaldırılmıştır . Bu Abacus tarafından fark edildiği gibi, geçen ay popülaritesinde gözle görülür bir artış gördükten sonra . 

Geçtiğimiz ay Twitch, Çin’deki ücretsiz uygulamalar arasında 3. sırada yer aldı. Yerliler, uygulamayı Asya Oyunları’nda e-spor karşılaşmalarını izlemek için uygulamayı indirmeye başladı. Mobil analiz firması Sensor Tower, Verge’e yaptığı açıklamada, 27 Ağustos haftasında uygulamaya yönelik indirmenin, rekabetin yüksekliği sırasında önceki haftaya göre 23 kat arttığını söyledi. Devlet tarafından işletilen yayıncı CCTV, Asya Oyunlarını havalandırmamaya karar verdi. Bu nedenle, kullanıcıların özellikle etkinlik boyunca Çin’in iyi performans göstermesi ve iki altın madalya getirmesi nedeniyle, rekabeti izlemek için alternatif yollar bulmaları gerekiyordu. Performans, büyük yayıncı aracılığıyla yayınlanmamasına rağmen, Çin’in iki galibi daha sonra devlet tarafından yönetilen medya tarafından ele geçirildi .

Amazon tarafından sahip olunan Twitch, geçen yıl, özellikle Epic Games’in Fortnite’ınpopülaritesi ve en iyi flama makinesi Tyler “Ninja” Blevins’in bir bonafide şöhreti ve platformun en yüksek kazançlısı ve çoğu haline dönüşmesiyle birlikte büyük bir destekgördü. izlenen flama. Twitch’in aylık aktif yayın sayısı , 2019 yılına göre 2019 yılında ikiye katlandı . Ancak, sunucularının yurtdışında olması nedeniyle çok fazla Çinli kullanıcısı yoktu, bu da akışların ertelendiği anlamına geliyor.

En son sansür, Çin hükümetinin popülaritesinde giderek büyüyen bir medya platformunu yasaklama modelini takip ediyor. Çoğunlukla tartışmalı bir olayın ortaya çıkmasından önce ihtiyatlı bir tedbir olarak. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağları kalıcı olarak yasaklandı ve sekiz yıldan beri Çin dışında kalan Google’ın, geri dönmesine izin veren sansürlü bir arama motoru geliştirdiği söylentileri var .

“NEDEN LIAONING’E BAĞLANAMIYORUM?”

Çin’deki Weibo’da birçoğu pazartesi günü ilk bağlantı kesintisi raporlarına bir grup taksitle cevap verdiler. Burada, Twitch’in kendi özel eyaletindeki web sitesine bağlanabilirlerse rapor vereceklerdi. Birçok vatandaşın yapamayacağını bildirmesine rağmen, kuzey ve güney Çin’e yayılmış olan illerde bazılarına göre site erişilebilir kaldı, bu da sansürün tutarlı olmadığı veya coğrafi olarak kısıtlanmadığı anlamına geliyordu. “Kuzeydoğu eyaleti Liaoning’e neden bağlanamıyorum?” Diye sordu. Bir kullanıcı sordu, diğeri ise “Şu anda Changchun’un kuzeydoğusunda bulunan kuzeydoğu bölgesini seyrediyorum” dedi.

Çin’deki Twitch’in hızlı yükselişi ve düşüşü, kısa bir süre sonra Batı internet platformlarının Çin sansürü tarihinde ufak bir patlamaya dönüşecek olması, Steam’deki oyun dağıtım hizmeti ve Doğudaki hırsları için iyi bir şey değil. Steam’in ana şirketi Valve , bu yılın haziran ayında yaptığı açıklamada, Şangay merkezli video oyunu geliştiricisi Perfect World ile bir araya gelerek, Steam’in bir Çinli sürümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu . Yerel yasalara uyacağınız Steam’in küratörlüğünün neye benzediğine dair birkaç ayrıntı verildi. Vali , “lansman detayları da dahil olmak üzere daha fazla bilgi yakında kullanıma sunulacak” diyerek güncellemeyi sürdürme sözü verdi. Ancak , o zamandan beri takip için çoklu taleplere yanıt vermedi.

Düşünceleriniz nelerdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here