Mobil

Truecaller ile Google Duo İşbirliğine Gitti

Dünyanın en yaygın istenmeyen çağrı engelleme uygulamaları arasında yer alan Truecaller, Hindistan’da “Önde Kal” ismini verdiği bir etkinlik düzenleyerek uluslararası platformda gerçekleştirdiği yeni işbirliklerini kamuoyuna tanıttı. Uygulamaya eklenen yeni özelliklerin de ilk kez görücüye çıktığı etkinlikte Truecaller’in artık sesli ve görüntülü arama gerçekleştirebileceği bilgisi de paylaşıldı.

Truecaller 8 ile birlikte uygulama artık varsayılan SMS uygulamanız haline gelebiliyor. Bu sayede size gönderilen SMS’lerin kimin tarafından yazıldığını öğrenmenizi sağlıyor. Öte yandan istenmeyen mesajları engelleyebiliyor, belli numaralardan SMS almayı durdurabiliyorsunuz. Rehberinizdeki kişilere lokasyon ve emoji dolu mesajlar gönderebilmeniz de mümkün hale geliyor. Bu yönüyle artık bir WhatsApp veya Telegram gibi çalışmaya başlayacağı söylenebilir.

Google kullanıcılarını heyecanlandıran özellik

Google hayranlarını sevindirecek olan bir yenilik de Google Duo ile yapılan işbirliği oldu. Buna göre Truecaller’in Android ve iOS uygulamaları önümüzdeki aylarda Google Duo entegrasyonu özelliğine kavuşacak. Böylece kişilerinizi kontrol ederken çağrı yapma ve SMS gönderme seçeneklerinin yanı sıra “Google Duo ile görüş” butonu da belirecek.

Şuan için Truecaller 8’in ne zaman Google Play Store’a ekleneceği hakkında net bir tarih verilmiş değil. Ancak uygulamanın güncel haliyle mağazaya gelmesiyle birlikte bir an önce güncelleme yapmanız ve sürüm yükseltmeniz tavsiye ediliyor. Böylece siz de istenmeyen çağrıları rahatlıkla engelleyebilir, sizi arayan ve rehberinizde kayıtlı olmayan numaraların kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.