BilgisayarDonanımHaberler

TP-Link Archer AX50 Artık Türkiye’de

TP-Link yepyeni yeni nesil kablosuz internet standardı olan WiFi 6’lı yeni bir modelini daha satışa sundu. Archer AX50 olarak adlandırılan yeni model yönlendirici (router), çok yüksek bağlantı hızının beraberinde çok sayıda cihaza destek, geniş kapsama alanı ve yüksek güvenlik özelliklerinede sahip.

WiFi 6 (802.11ax) destekli model olan ve sayısını sürekli artıran TP-Link’in yeni yönlendiricisi, kablosuz bağlantıda da gigabit hızlara ulaşabiliyor. Toplamda 3 Gbps kablosuz hıza ulaşan Archer AX50, çok sayıda cihazın ağa bağlandığı ev ve küçük ofisler için çok uygun bir ürün. Bu yönlendirici, yüksek bağlantı hızının yanında bağlantı kapasitesini de dört kat artırıyor.
Ortalama trafiğe sahip toplam 256 cihazın paketlerini işleyebilecek kapasitede olan yönlendirici, sürekli büyüyen ağlarda cihaz yatırımını korumuş oluyor. Yüksek yoğunluklu işler için uygun olan bu ürün ile daha uzun süre kullanılabilecek bir ağ oluşturuluyor.

Ev WiFi ağından en önemli beklentileri rahatlıkla karşılayabilmekte olan  TP-Link’in yeni WiFi 6 destekli yönlendiricisi, bağlantı niteliğini de yükseltiyor.
Archer AX50 ile daha istikrarlı ve düzgün bir WiFi ağı elde ediliyor. Yönlendirici, gecikmeleri s% 75’e varan oranda azaltıyor. Böylece birden çok cihaz aynı anda ağa bağlı ve yüksek hız gerektiren uygulamaları –söz gelimi HD film, online oyun, videokonferans gibi- yapsa dahi sorun yaşanmıyor; kesinti, yavaşlama hissedilmeden film ve oyun keyfi sürdürülüyor.

 

TP-Link’in WiFi 6’lı yeni yönlendiricisinin üstünde dört adet yüksek performansa sahip anten yer almakta. Bu antenler ve ‘hüzmeleme’ (beamforming) teknolojisi sayesinde evde daha güçlü ve geniş bir WiFi ağı oluşturmanızı sağlıyor. Öte yandan WiFi 6 ile beraber gelen BSS Color özelliği, diğer wifi’lerden gelen sinyal ve parazit problemlerini engelliyerek; daha problemsiz bir bağlantı elde ediliyor.
BSS Color ile ağa bir renk atanıyor; söz gelimi kırmızı. Komşunun sinyalleri ise değişik bir renkte oluyor. Yönlendirici artık kırmızı sinyallerin dışındakileri göz ardı ediyor ve daha temiz güçlü bir sinyal dağılımı sağlıyor.

 

TP-Link Archer AX50 Artık Türkiye’de
TP-Link Archer AX50 Artık Türkiye’de

ARTIK DAHA GÜVENLİ BİR WİFİ AĞI

Archer AX50, yalnızca hızlı, geniş kapsama alanlı, düzenli ve kuvvetli bir ağ oluşturmuyor, hemde ağın ve ağa bağlanan cihazların ve aile üyelerinin güvenliği için de kuvvetli özelliklere sahip. Üründe yer alan TP-Link HomeCare güvenlik paketi, gelişmiş ve özelleştirilmiş güvenliğe sahip bir WiFi ağı oluşturmayı sağlıyor.

 

TP-Link Archer AX50 Artık Türkiye’de

Ağı tam anlamıyla yönetmek için yeni nesil araçları kullanıcılara sunan HomeCare, kuvvetli ebeveyn denetimlerine sahip. Uygunsuz içeriği engellemek, aile üyelerinin her biri için çevrimiçi olunacak süreyi belirlemek ve kısıtlamakta mümkün oluyor. Paket içerisinde yer alan yerleşik antivirüs yazılımı sayesinde ise tüm ağ ve bağlı cihazlar tehditlere karşı korunuyor. Ayrıca HomeCare güvenlik paketi ile bazı cihazlara veya uygulamaya öncelik vermek de mümkün oluyor.

TP-Link’in Tether uygulaması (iOS ve Android destekli) ile oldukça kolay kurulmuş olan ve her yerden tam olarak yönetilebilen Archer AX50, hemde sesli komut özelliğine de sahip. Bu sayede yarının ‘akıllı ev’ine hazır bir ürün olan yönlendirici, Amazon Alexa desteği sayesinde ses ile de yönetilebiliyor.

TP-Link’in WiFi 6 destekli yeni router Archer AX50, 164 dolar fiyatla Türkiye’de satışa sunuldu.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.