Donanım

Thermaltake’den Sessizlik Odaklı Riing Silent 12 İşlemci Soğutucusu

Bilgisayarlarda oluşan sesleri ve ısınmaları en aza indirerek daha verimli bir kullanım vaad eden soğutuculara bir yenisi daha eklendi. Thermaltake tarafından üretilen en son işlemci DDsoğutucusu unvanına sahip olan Riing Silent 12 fan sistemi ve diğer bilgisayar parçaları ile uyumlu olmasından dolayı bilgisayarların istenilen ölçüde soğuk kalmasına da imkan tanıyor. 120 mm ölçüsündeki fan yapısı ile dikkat çeken Thermaltake Riing Silent 12, yüksek statik basınç ile de dikkat çekiyor. Kırmızı, mavi, yeşil ve beyaz renkleri olan bu ürün içerisindeki pervane sistemi sayesinde yüksek oranda kurutma sağlıyor.

Thermaltake-den-Sessizlik-Odaklı-Riing Silent-12-İşlemci-Soğutucusu-Teknobi.Org-2
Thermaltake Riing Silent Bizlere Ne Vaad Ediyor?

Thermaltake bilgisayar kasasında oluşacak sorunlara çözümler üreten bir marka olarak tanıtmış olduğu Riing 12 işlemci soğutucusu sayesinde bilgisayar işlemcilerinin daha verimli ve daha rahat çalışmalarını sağlıyor. Fan içerisinde 11 bıçaklı sistem kullanıldığı için hava uzun süre işlemci ile temasa geçemiyor ve ısı dağıtıcı dediğimiz bu ürünün içerisinden geçen hava akımı büyük oranda yok edilmiş oluyor. Bu Thermaltake-den-Sessizlik-Odaklı-Riing Silent-12-İşlemci-Soğutucusu-Teknobi.Org-1özellik sayesinde işlemcilerin daha uzun ömürlü olmasını da sağlayan Thermaltake Riing Silent 12, 0.4 kalınlığına sahip olan alüminyum yapraklı sistemden oluşuyor. Alüminyum yaprakların arası ise 2.2 mm olarak belirlendiğinden dolayı hava transferi daha kolay sağlanıyor.

Teknik Olarak Başarılı!

Thermaltake Riing Silent 12 teknik özellikler açısından alanında başarılı olan soğutuculardan biri olarak biliniyor. Fan içerisinde bulunan ısı borularının işlemci ile temas halinde olmasından dolayı ısı borularına gelen hava işlemci çevresine de eşit olarak dağıtılıyor. Hidrolik rulman özelliği sayesinde fan çalışırken yaşanan gürültü de en aza indirilmiş oluyor. Fandaki özel tasarım sayesinde sesin azaltılması sağlandığı gibi titreşim özelliği de ortadan kaldırılmış oluyor. PMW özelliği sayesinde de işlemcinin çalışma şekline bağlı olarak soğutucu kendini ayarlıyor. LED aydınlatma sistemi sayesinde de ışık gösterilerine sahne olan bu soğutucu, Inter Core işlemciler ile yapılan testlerde 13.4 desibellik ses seviyesi ile oldukça sessiz bir çalışma sundu. 30-32.5 derece sıcaklık sunan bu soğutucunun fanları ise 50 fan gücünde çalışıyor.

Thermaltake-den-Sessizlik-Odaklı-Riing Silent-12-İşlemci-Soğutucusu-Teknobi.Org-3

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.