Haberler

The Division Rekorları Alt Üst Ediyor

Günümüz modern çağında bilgisayar oyunları oldukça kaliteli ve gerçekçi teknolojileri ile oyun tutkunlarına eşsiz bir oyun deneyimi vaat ediyor. Son yıllarda 3D teknolojisinde yaşanan hızlı gelişim ile birlikte çok daha etkileyici görselliklere ulaşan ve oyun içi özgürlüğün çok daha geniş olması gibi pek çok özelliğe sahip olan bilgisayar oyunları, oyun tutkunlarının yoğun şekilde ilgisini çekiyor. Dünya genelinde milyarlarca dolarlık bir sektör haline gelen bilgisayar oyunları sektöründe her yeni oyun devrim niteliğinde özellikleri ile satışa sunuluyor. Bunlardan birisi olan ve çok uzun süredir tüm oyun tutkunlarının büyük bir merakla beklediği The Division bulunuyor.

13 Mart ile birlikte oyuncuların beğenisine sunulan The Division çok kısa bir süre içerisinde rekor üstüne rekor kırmaya başladı. Her ne kadar Tom Clancy’s The Division için beklemenin çok uzun sürmüş olduğu söylense de, şu ana kadar ki yakaladığı satış rakamları oyun tutkunlarının merakla bekleyişlerinin herhangi bir ilgi kaybı yaşamadıklarını gösteriyor. Ayrıca oyunun kalitesi ve görselliği oyun tutkunlarının bu kadar uzun süre oyunun çıkış tarihini beklemesine değdiğini de gösteriyor.

Oyunu geliştiren oyun dünyasının lider markalarından Ubisoft’un daha önce yapmış olduğu açıklamaya göre, oyunun ilk 24 saat içerisinde yapmış olduğu ve yakaladığı satış rakamları, firma tarihindeki diğer oyunların her birinden çok daha fazlaydı. Ancak şirket tarafından gerçekleştirilen yeni açıklama ile birlikte The Division’un sadece şirket için değil dünya genelinde büyük bir rekor kırdığı görülüyor.

Fiziksel ve dijital oyun satışlarının, oyunun yayınlamasının ardından ilk 5 gün sonunda dünya genelinde 330 milyon dolar kazanmış olduğu tahmine ediliyor. Bu durumda oyununun, oyun dünyasında önemli bir kriter olan herhangi bir oyun markasının en büyük ilk haftası olma özelliğini kazanmasını sağlayarak, tarihe adını altın harflerle yazmasını sağlıyor. Ayrıca firmanın yapmış olduğu açıklamaya göre ‘rekor kıran satışların dışında, oyuncu katılımı da her bir Ubisoft markalarının en yükseği’ konumunda yer almasını sağlıyor. İlk hafta sonunda oyuncu katılımı yönünden oyunda 1.2 milyon oyuncu sayısı yakalanırken, toplamda 100 milyonun üzerinde saat ilk hafta sürecince oynanmış.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.