Terk Edilen Xbox Akıllı Saat Projesi Ortaya Çıktı

0
71

ABD’nin ve dünyanın en öncü teknoloji firmaları arasında yer almasına rağmen konu akıllı saat veya fitness bileklerine geldiği zaman Microsoft’un boynu hemen bükülüyor. Çünkü bu dev şirketin elinde yalnızca Microsoft Band var. Hatırı sayılır miktarda satış rakamları elde edemeyen ve Microsoft hayranlarını hayal kırıklığına uğratan Microsoft Band, ülkemizde de pek bir başarı yakalayabilmiş değil.

2013’ten kalma görüntüler şimdi piyasaya sürüldü

Microsoft’un 2013 yılında geliştirdiği ve henüz tanıtımını resmen gerçekleştirmediği Xbox marka akıllı saat bu kez gün yüzüne çıktı. Henüz prototip halinde olan saatin fotoğrafları SuomiMobiili sitesi üzerinden paylaşıldı. Yukarıda yer alan fotoğraf, bu saatin neye benzediği hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayabilir.

Ön yüzüne baktığınızda cihazın diğer akıllı saatlerden veya fitness bilekliklerinden pek de bir farkı olmadığı görülüyor. Ancak modelin arka tarafında Xbox markası net bir şekilde okunuyor. Bu fotoğrafların gerçek mi, sahte mi olduğuna dair yorumlar hala daha yapılıyor. Dolayısıyla net bir yorum yapmak için henüz erken diyebiliriz. Yine de Microsoft’un Xbox markası altında bu tür prototip çalışmaları yapması gayet olağan.

Yabancı teknoloji bloglarında cihazın 2015 yılında tanıtılacağı, ancak sebebi bilinmeyen bir şekilde projenin rafa kaldırıldığı bilgisi de paylaşılıyor. Hatırlanacağı üzere Microsoft, Band isimli fitness bilekliğini online mağazasından kaldırmış ve satışını durdurmuştu. Kim bilir, belki de ilerleyen günlerde Xbox markasıyla tekrar geri döner.