Tencent yakında Çinli kullanıcıların video oyunlarını oynamak için kimliklerini sunmalarını isteyecek

0
51

Yaşınızı ve kimliğinizi doğrulayın

Dünkü yeni resmi açıklamaya göre, Çin Tencent’in yakında oyuncuların yaş ve kimliklerini polis kayıtlarına karşı kanıtlamaları gerekecek . Yeni sistemde, kullanıcıların Tencent’ten herhangi bir oyun oynamak için Çinli ulusal kimliklerini kaydetmeleri gerekiyor.

On mobil oyun, yıl sonu itibariyle yeni doğrulama sistemini alacak ve PlayerUnknown’ın Battlegrounds ve League of Legends dahil olmak üzere Tencent tarafından sunulan tüm oyunlar sistemi 2019’a ulaştıracak .

Tencent devlet tarafından eleştiriliyor Halkın Günlüğü , denilen Valor Arena “zehir” öğrencilerin mobil oyun oynamak için ödevlerini hendek açılması olduğunu bildiriliyor sonra. Valor’un temyiz arenası Çin’de iken belirgindi; Arkadaşlarını ve tarihlerini sıkıntı içinde izlerken, hevesle oyunu oynayan restoranlarda genç insanlara tanık oldum.

Tencent ayrıca, bu yaz, Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in çok sayıda çocuğun yakın görüşlere sahip olduğunu ve hükümetin harekete geçtiğini belirttikten sonra doğrudan düzenleyici baskıyla karşı karşıya geldi . Pekin resmi olarak yeni oyunları yasakladı ve Mart ayında başlayan gayrı resmi bir duraksamaya imza attı. Tencent’e, geliştirdiği oyunları başlatamadığı için gelir kaybına 1.5 milyar dolara mal oldu.

 

PRETEEN OYUNCULAR GÜNDE BİR SAATTEN FAZLA OYNAYAMAZ VE 9PM İLE DURMAK ZORUNDA

Eylül ayında, Tencent yeni doğrulama sistemini empoze Cesaret Arena ve ekrana bulanıklaştırır bir özellik oluşturduk küçüklerin ona çok yakından bakarsan. Yeni sistem, Tencent’in geçen yıldan beri uyguladığı kuralları zorla uygulamaya koyuyor : 12 yaşından küçükler ve günde bir saatten fazla oynamaya başlayan oyuncuları 9PM’lik bir sokağa çıkma yasağı oluşturuyor. 13-18 yaş arası olanlar günde iki saate kadar oynayabilir. Yine de, sistem küçüklerin ebeveynlerinin ve diğer yetişkinlerin telefonlarını ödünç almasını engellemez.

Tencent , geçmişte video oyun bağımlılığını engellemek için önlemler alırken , bugünün duyurusu, bugüne kadar getirilen en büyük kısıtlamadır. Çin’in yaklaşık 600 milyon cep telefonu oyuncusu var ve ülkenin en büyük teknoloji şirketi olan Tencent, 100’e yakın mobil başlık ve PC’de düzinelerce sunuyor. Bu, Tencent’in yeni sistemi ile yüz milyonlarca oyuncuya kontrol etmek zorunda kalabileceği anlamına geliyor.

WeChat’in sahibi olan ve Spotify ve Snapchat’ın en büyük hissedarı olan şirket, gelirinin çoğunu oyun sektöründen almaktadır. Hisse senedi fiyatları bu yıl neredeyse yüzde 40 düştü . Tencent yorum için hemen kullanılabilir değildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here