Telefonunuzda silinmiş metin mesajları nasıl kurtarılır

0
41

Android veya iOS için MobiKin Doktor

Kaybolan veya silinmiş metin mesajlarını veya telefonunuzdaki herhangi bir şeyi almak için kullanabileceğiniz birkaç program vardır. MobiKin Doctor yazılımını sizin için denedik, hız ve özellikleri sayesinde önerilen yöntemimiz. Aşağıdaki yazılımla süreç boyunca size yol göstereceğiz, ancak şirketin adım adım kılavuzunu görmek istiyorsanız doğrudan web sitesine gidebilirsiniz.

Android için MobiKin ile hangi telefonlar uyumludur?

Android için MobiKin Doctor, 2.000’den fazla Android cihaz modelini destekler , telefonunuzun uyumlu olduğundan emin olmak için desteklenen Android cihazların listesini kontrol edin ( Teknik Özellikler sekmesi altında ). Liste geniş, bu yüzden akıllı telefonunuzun uyumlu olduğu şanslar. 

MobiKin Doctor ile uyumlu popüler cihaz aralıkları şunları içerir:

 • Samsung Galaxy S8
 • Samsung Galaxy S7
 • Google Nexus cihazları
 • Sony Xperia telefonları
 • Huawei Mediapads
 • ZTE Blade telefonları
 • Xiaomi telefonları

Büyük ölçüde, bu yazılım en son modeller de dahil olmak üzere herhangi bir Android cihazla uyumlu olmalıdır. Bu konuda emin değilseniz, kontrol etmek için ücretsiz deneme çalıştırmaya değer.

MobiKin, telefonunuzu kökeni kullanmadan yazılımı kullanabilirsiniz, ancak yine de içeriğinizin kapsamını tam olarak alabileceğinizi garanti eder. Telefonunuzu nasıl rootlayacağınızı öğrenmek için MobiKin metodunu buradan takip edebilirsiniz . Lütfen köklenme için kılavuzumuzu da okuyun .

İOS için MobiKin ile hangi Apple cihazları uyumludur?

MobiKin Doctor for iOS, iPhone X ve yeni varyantlar , iPhone 8 Plus / 8 , iPhone 7 Plus, iPhone 7 / 6S / 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5S / 5C gibi tüm iOS cihazlarıyla uyumludur , iPad Air, yeni iPad , iPod touch vb.

Android için MobiKin Doctor kullanarak silinen metin mesajları nasıl kurtarılır

Programı PC’nize yükledikten ve cihazı bağladıktan sonra MobiKin’e telefonunuzda erişim izni vermeniz istenecektir. Birkaç saniye içinde, MobiKin ana ekranında metin mesajlarınızın bir önizlemesini görmeli ve verileri kurtarıp PC’nize yedeklemeniz aniden yapılmalıdır. Aşağıdaki ekran görüntüleri, yazılımın nasıl çalıştığını göstermektedir.

 • Adım 1: Telefonunuzu bağladığınızda, bu ekran otomatik olarak görünecektir. Cihazınızı algılar, ona bağlanır ve işlemin ne zaman başladığını size bildirir. Ayrıca MobiKin’in Android SD Kart Kurtarma ve Super Toolkit olarak kullanılabileceğini ekrandan görebilirsiniz.
 • Adım 2: Bağlandıktan sonra, telefonunuzun modeli, model, sistem sürümü vb. Gibi gösterilecektir ve ne tür bir veri almak istediğinize karar verilecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, kurtarmanız gereken birkaç seçeneğiniz var: Kişiler, fotoğraflar, mesajlar, arama kayıtları, fotoğraflar, videolar, ses ve belgeler. ‘Mesajlar’ı seçin ve İleri’yi tıklayın.

Verileriniz birkaç dakika içinde alınacak ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi görüntülenecektir. Burada tüm kategorileri seçtik, ancak sadece ‘Mesajlar’ seçeneğini seçtiyseniz, sadece bu bölümü göreceksiniz.

 • 3. Adım:  Sadece filtrelenmesi kolay olan silinmiş öğeleri (bir ton mesajınız olması durumunda) görüntülemeyi seçin. Her bir ayrı mesajı seçin ya da hepsini üst çubuktaki onay kutusunu işaretleyerek seçebilirsiniz. Ardından, kayıp veya silinmiş verileri almak için Kurtar’ı seçin.
 • Adım 4:  Verileriniz kurtarıldıktan sonra, doğrudan PC’nize kaydetmeniz istenecektir. İletilerinizin kaydedilmesini istediğiniz klasörü seçin veya oluşturun.

Önleme bir tedaviden daha iyidir

Silinen iletilerinizin kurtarılıp kurtarılmadığı, önleyici tedbirleri almak için her zaman en iyisidir, bu yüzden tekrar kaybetmezsiniz. Samsung gibi bazı üreticiler, metin mesajları dahil olmak üzere çeşitli telefon verilerini yedeklemek için kullanabileceğiniz 15 GB’a kadar ücretsiz bulut depolama alanı sunar. Ancak çoğu Android telefonda, Google hesabınızı kullanabilirsiniz:

 • Ayarlar’a gidin , ardından Google’ı (Hizmetler ve tercihler) bulun .
 • Ona dokunun, aşağı kaydırın ve Yedekleme’ye gidin .
 • Google Drive’a yedeklemeyi etkinleştir . Yedeklenecek bir hesap eklemeniz istenecek. Bundan sonra sadece Şimdi yedekle’ye dokunun . Dosyaların ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak bu biraz zaman alabilir. Daha sonra arama geçmişiniz, rehberiniz ve metin mesajlarınız güvenli bir şekilde yedeklenmelidir.

Ancak, özellikle metin mesajlarınızı yedeklemek istiyorsanız ve başka bir şey yoksa, bunun yerine bir üçüncü taraf uygulamasını kullanabilirsiniz. SMS Yedekleme + bunu yapmak için harika bir yoldur ve ücretsizdir. Uygulama, Gmail’e çağrı günlüklerini, SMS ve MMS’leri yedekleyebilir. Elbette, Google hesabınızı buna bağlamanız gerekecek. Bunu yaptıktan sonra, yedeklemenin ne zaman yapıldığını ve ne kaydedileceğini seçebilirsiniz. İletilerinizi genellikle Gmail’inizde SMS olarak adlandırılan bir klasörde bulacaksınız – rahat ve kolaydır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here