Haberler

Telefonunun Yavaşladığını Söyleyenlerin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Akıllı cihazlar modern yüzyılda en sık kullanılan teknolojiler arasında yer alıyor. İleri nesil teknolojilere sahip olan akıllı cihazlar, dünya genelinde yaygın olarak kullanılıyor. Yüksek teknolojilere sahip olması sayesinde oldukça yüksek bir performansta cihaz kullanım imkanı sağlayan akıllı cep telefonları günümüzde yaygın olarak kullanılıyor. Ancak günümüzde 80 milyondan fazla kullanıcı her gün telefonunun yavaşlamasından dert yanıyor.

Dünya genelinde Android kullanıcılarının en çok indirdiği uygulamalar arasında yer alan 360 Security, akıllı cep telefonlarında yavaşlama sorunun baş gösterdiği konusunda şikayette bulunan kullanıcıları hedef alan araştırma sonuçlarını kamuoyu ile paylaşılıyor. Akıllı cihazlarda marka ve model fark etmeksizin 320 milyon kullanıcının günlük ve aylık analizlerle oluşturulan araştırmalarda 320 milyon kullanıcının 80 milyonunda her gün yavaşlamadan şikayetçi olunduğu belirlendi.

Bilgisayar çağında kullanıcıların hız ve güvenlik tanımında virüs, trojan ve açıkları ile sınırlı kalırken mobil internet dünyasında bu kalıpların dışına çıkılmaya başlandı. 360 Mobile Security Global Operasyon Direktörü Huang Yan’a göre günümüz akıllı cep telefonu kullanıcıları içi en temel ihtiyaçların başında güvenlik geliyor. Virüs ve sanal saldırılardan korunmanın yanı sıra kullanıcılar yeni aldıkları yada son 1 yıl içinde değiştirdikleri telefonlarda yüksek hız ve daha uzun süreli bir kullanıma arayışı içerisinde oluyor. Yapmış oldukları araştırmalar kapsamında elde ettikleri sonuca göre ısınma problemi ve yetersiz hafıza da yer aldığını söyleyen Yan, 2019 ocak ayında 320 milyon kullanıcıda gerçekleştirdikleri araştırmada 1 veya 2 milyar 50 milyon işlem gerçekleştirildiği tespiti yapıldı.

Virüs sorunlarının yanı sıra cep telefonunun yavaşlamasından şikayetçi olan 120 milyon kullanıcı tarafından uygulamadaki hızlandırıcı özelliği yaygın olarak kullanıldı. 100 milyon kullanıcı temizleyici özelliğini ve güç tasarruf özelliğini etkin olarak kullandı.2015 yılı ile yapılan kıyaslamalarda akıllı telefonlarını optimize etmek isteyen kullanıcı sayısında da %37 artış gözlemlendi. 360 Security uygulaması ile akıllı telefon kullanıcılarının yılda 520 milyon virüs saldırısından koruyor. Akıllı telefonlarda bulunan hız, hafıza ve daha uzun pil ömrü özellikleri yönünden ekti sağlayacak şekilde her ülkeye ait en çok kullanılan 1000 uygulamada analiz yapıldı.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.