Haberler

Teknolojinin Orta Yolu Akıllı Bisikletler

Teknolojinin orta yolu akıllı bisikletler dünyasına hoş geldiniz. Akıllı bisiklet olarak ortaya çıkarılan yeni bir cihaz var ve bu cihaz Xiaomi kalitesi ile sunuluyor. Ürünün ismi Xiaomi QiBike R1 olarak çıkıyor karşımıza. Ürün ile ilgili pek çok detay bulunuyor. Uzak doğudan gelen haberlere baktığımız zaman görüyoruz ki, teknolojinin hemen hemen her yere dahil olmak istemesi hiç de tesadüf değil. Bu sefer bisikletlere teknolojik bir akım yaratan Xiaomi, önümüzdeki günlerde farklı bir kreasyon ile akıllı bisiklet tasarımı hakkında duyuru yapacak. Mobil dünyaya kendine has tarzı ile giriş yapan marka, powerbank şarj cihazları ve diğer sarf cihazları ile meşhur olsa da, kendine has üslubu ve tarzı ile oldukça kaliteli bir ürün. Xiaomi markası, telefon üreticisi olarak dünyada en büyük dördüncü firma. Bu başarıyı yakaladığı için, çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Son dönemde farklı teknolojileri su yüzüne çıkaran marka, girişken yapısı ile de dikkatleri üzerine çekiyor ve adından sıklıkla söz ettiriyor. Kısa bir süre içinde tanıtılacak olan Xiaomi QiBike R1, temel özellikleri konusunda oldukça gizli saklanıyor. Tam özellikleri bilinmese de, bilinen şu ki, bisikletin hemen hemen her yerinde özel sensörler yer alacak. Söz konusu sensörler ile kullanıcının günlük aktiviteleri hesaplanacak (ya da farklı bir çalışma biçimi oluşturulabilir). Frenlerinde, dişilerinde ve zincirinde özel bir karbon malzemesi kullanacak olan firma, bisikletin fiyatı için hiç de uygun rakamlar istemiyor. Bisikletin fiyatı ortalama 3000 dolardan başlayacak (aldığımız duyumlara göre). Tabi marka Xiaomi QiBike R1 için uygun fiyatlı seçeneklerini de hazırlıyor.

Teknolojinin mobil dünyamızdan çıkıp, günlük yaşantımıza kadar dönüş yapması, giyilebilir teknolojilere olan yakınlığımızı artırmıştı. Lakin artık, durum biraz daha farklılaştı ve giyilebilen teknolojiler, yerini sürünebilen teknolojilere de bırakabilir. Tabi bu bırakma olayı tartışılır ama sürekli uyumlu halde gezen bir teknolojik çalışma söz konusu. Kulaklıklarımız giyebilir, saatlerimiz giyilebilir, kıyafetlerimiz de giyilebilir olacak yakında (bu mümkün ve araştırmalar tüm hızıyla sürüyor). Haliyle her şeyimiz akıllı teknolojiye dönüşüyor. Bu da insan oğlu için pozitif bir durum aslında (tabi verimli kullandığımız süre boyunca

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.