Oyun

Super Mario Run Nihayet Android’e Geliyor

iOS için bundan yaklaşık 3 ay önce yayınlanan Super Mario Run, nihayet Android işletim sistemine sahip cihazlar için de indirilebilir hale geliyor. Bundan bir süre önce Google Play Store’da listelenmeye başlayan oyun için ön kayıt oluşturabilmeniz mümkündü. Gelinen noktada Nintendo’nun resmî Twitter hesabından atılan bir tweet, merakla beklenen oyunun çıkacağı tarih hakkındaki söylentilere de bir son vermiş oldu.

Net tarih verildi

Buna göre takvim yaprakları 23 Mart’ı gösterdiğinde Super Mario Run ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bilindiği üzere Super Mario Run, Nintendo’nun ilk mobil oyunu. Geçtiğimiz Aralık ayında yalnızca iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından indirilebilecek şekilde yayınlanan oyun, mağazada pek de fazla olumlu yorum almayı başaramamıştı.

Eleştiri oklarını üzerine çekmişti

Oyun ücretsiz olarak indirilmesine rağmen kilitli olan tüm bölümleri açmak için 9.99$ gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu fiyat yüksek döviz kuru göz önüne alınırsa hayli fazla. Öte yandan Android kullanıcılarına çok geç gelmesi de oyunun olumsuz bir yönü.

Super Mario Run rekor kırmayı da başarmıştı

Her ne kadar eleştiri oklarını üzerine çekmiş olsa da Super Mario oyunu iPhone için yayınlandığı ilk gün toplam 2.5 milyon kez indirilmişti. Nintendo’nun hayranı olan kemik bir kullanıcı kitlesi oyunun rekor kırmasına yol açmıştı.

Siz de Nintendo’nun geliştirdiği ilk mobil oyunu merak ediyorsanız, 23 Mart’ta Super Mario Run’u cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.