Haberler

Spotify’de Artan Kurdan Dolayı Zamdan Nasibini Aldı.

Dünyada olduğu gibi benzer biçimde de Türkiye’de de hatırı sayılır kullanıcıya hizmet veren Spotify isminde çevrim içi müzik dinleme servisi fiyatlarını katladı. Daha önce 9,99 TL aylık ücret ile sınırsız müzik dinleme hizmeti sunan şirket, doların TL karşısında yüksek oranda artması sonucu fiyatlarına %40 oranında zam yaptı.

1 Şubat 2019 tarihinden sonra geçerli olacak fiyatlar ile daha önce 9,99 TL olan aylık üyeliğin yeni fiyatı  13,99 TL’ye yükselecek. Demek oluyor ki Spotify hizmetini yeni kullanmak isteyenler %40 yani aylık 4 TL daha fazla ücret ödemek zorunda kalacaklar.

Apple’dan Sonra Spotify Müşterilerini Üzdü.

Artan dolar kurunu sebep gösteren Spotify bu kararı ile kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Apple’den sonra Spotify den de bölyle bir karar alması zarar etmemek için faturayı kullanıcılarına kestiler.

Geçtiğimiz günlerde App Store ve Apple markalı ürünlerde ciddi oranda fiyat artışı yapılmıştı. Ülkemizde TL karşısında değer kazanan döviz kuru ile beraber vergilerden kaynaklı mali baskı karşısında teknoloji devleri başta olmak üzere MacBook ve Apple TV ürünlerinde yüksek oranda zam yapmıştı. Öyleki ki en pahalı iPhone 7 Plus ülkemizde 5 bin TL’den de yüksek bir fiyat etiketine haiz olmuştu.

App Store’daki uygulamaların tutarları da dövize endeksli olduğundan zamdan nasibini aldı. Artık Apple Storeden uygulama alırken iki kere düşünmekte fayda var.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.