Spotify, podcasting bölümünü herkese açıyor

0
219

Podcast’ler, hizmete devam etmek için yayınlarını gönderebilir

Spotify, herkesin podcast’lerini servise ( Engadget aracılığıyla ) yüklemesine izin vermek için podcasting bölümünü açıyor . Bu hareket, podcast’lerde 2015 yılında ilk kez başlatılan hizmetten yararlanabileceğiniz bir uptick ile sonuçlanabilir .

Spotify, podcast’leri doğrudan barındırmayı önermiyor. Bunun yerine, yapımcılar akış hizmetini podcast özet akışlarına bir bağlantıyla sunacaklar, ardından Spotify bunu listeleyecek ve podcast’i 180 milyon kullanıcıya ulaştıracaktır. 

Ancak Spotify, podcast’leri kimlerin dinlediğine dair bilgi vermeyi teklif ediyor. Bu durum, şüphesiz, reklamverenlerin ödeme yaptığı podcast’lere yardımcı olacaktır. Servis, kimin podcast’i dinlediğini, etkileşim istatistiklerini ve nerede dinlediklerini gösteren demografiler hakkında günlük istatistikler sunmayı vaat ediyor.

Apple , dünyadaki akıllı telefonların sadece yüzde 20’sinde bulunmasına rağmen, podcasting uygulamaları pazarında 2019’den itibaren yüzde 55’lik bir pazar payı ile baskın olmaya devam ediyor . Başka bir deyişle, Spotify Android’de podcast oynatmaya hükmedebiliyorsa muazzam bir fırsata sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here