Sosyal ağlarda takipçi sayımlarını öldürme zamanı geldi

0
86

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, Twitter ve Instagram , kullanıcıların takipçi sayıları üzerindeki görsel vurgulamayı  azaltmanın yollarını denemeye başladı . Tweaks, yazı tipi boyutundaki ve metnin göründüğü yerdeki değişikliklerden çok daha fazla değildir. Ancak, kişiliğin popülaritesinden yarattıkları içeriğe ve topluma kazandırdıkları değere doğru bir vardiya odağını temsil ediyorlar.

Bunun lehine tamamen iyiyim ve umuyorum ki bu şirketler nasıl oynadıklarını görmek için deneylerini genişletiyorlar. Ve ben tek ben değilim. Reddit, takipçi sayılarını göstermez (içeriğinizi ve yorumlarınızı yükseltmek için ‘karma’ sıranızı veya puanlarınızı gösterir). Heck, Kanye West bile 28.6 milyon takipçisini saklıyor.

İnternette geçirdiğimiz zamanı arttıkça, kendimizi de, kendimizle ilgili sayının sayısından ve kendimize ulaşmamızdan kaynaklanan ölüm tehlikesiyle karşı karşıya bırakıyoruz. Bu tür davranışlar kendi içinde sorunsaldır, ancak bu rakamlar üzerinde gerçek bir kontrolün olmayışının çok az olduğunu düşündüğünüzde daha da kötüleşir.

Yayınların kullanıcılara nasıl gösterildiğini belirleyen sosyal ağınızın algoritmasındaki bir değişiklik veya platformdan botları önyüklemek için bir temizleme işlemi , değerli istatistiklerin bir nüksetme aldığını görebilir. Şu an yaşadığımız dünya bu.

Sosyal medyanın da sizi etkileyebileceği başka yollar var. Ben zor yoldan öğrendim gibi, ekranlara bakarak bağımlı hale kolaydır ve nasıl gibi, uygulamalarından (çengel tutmak için geliştiricilerin akıllı hileler kurbanı Instagram bildirildi Yayınlarınızdaki sever withholds sen onları almak böylece Bir fotoğraf yayınladığınız anda patlamalar.

‘Anne blogcu’ Katie Bower söz konusu olduğunda, onun arzusu (ya da bu parayı kazandığından beri ihtiyacım olduğunu söylemeliyim) sevgilisi onu oğlunun resimlerinin diğer mesajlarından daha az hoşlandığına dair şikayet noktasına itmişti . Daha sonra, sözlerinin “kişisel gelişim” yolculuğunu yansıttığını ve sevmenin bu kadar önemli olmadığını öğreneceğini söyledi. Git rakamı.

Bir değişim için tüm bu numaralar olmadan sosyal ağları kullanmayı denemek ve işlerin nasıl gittiğini görmek isterim. Bu şirketlerin en azından onları saklamak için bir seçenek sunması çok fazla bir şey değil. Sonuçta, insanları birbirine bağlamak için çok önemli değiller.

Bir yayıncı değilseniz veya bir markayı yönetmiyorsanız, muhtemelen bu istatistikler olmadan iyi yapabilirsiniz. Ve eğer bu rakamları saklamanın sosyal ağları daha az korkunç ve kendilik algımıza zarar verici hale getirmesine yardımcı olabilecek bir şansı bile olsa, bu bir şanstır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here