Snapdragon 710 rakibi: Huawei Kirin 710!

0
96

Qualcomm Snapdragon 710 akıllı telefon pazarına giriş yaparken, Huawei de Kirin 710 ile platformda meydan okumaya hazırlanıyor.

 

Huawei Kirin 710 özellikleri neler olacak?

Qualcomm, Snapdragon 710 gibi Huawei de yeni mobil işlemcisi ile batarya süresini etkilemeden performans artışını hedefliyor. Ama bu hedefe ulaşmak için eski teknolojiyi kullanmak istiyor ve bu nedenle Kirin 710,  Kirin 659 modelinin güncellenmiş hali olarak karşımıza çıkacak. Bu nedenle batarya süresi açısından zayıf bir performansla karşılaşacağımızı şimdiden söylemek mümkün olabilir. Yapay zeka işlevlerinin geliştirilmesi adına özel bir sinir ağı birimi sunulacağı ifade ediliyor.

Huawei ve alt şirketi HiSilicon, Kirin 710’un varlığı konusunda şu an için herhangi bir açıklama yapmıyor. Sadece söylentiler mevcut ve temmuz ayı içerisinde Huawei Nova 3 ile birlikte tanıtılabileceği yönünde söylentiler söz konusudur. Diğer bir söylenti ise, Snapdragon 710 tabanlı Xiaomi Mi 8 SE modeline rakip olmak amacıyla üretildiği ifade ediliyor. Kirin 710 ile gelecek diğer bir modelse Huawei Mate 20 Lite olarak gösteriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here