Sosyal Medya

Snapchat’ten Olay 1 Nisan Şakası!

Facebook Hikayeler, Instagram Hikayeler ve son olarak WhatsApp’a gelen durum güncellemesi… Görünüşe bakılırsa Facebook, Snapchat’le özdeşleşen özellikleri birebir kopyalamakta hiçbir beis görmüyor. Özellikle Facebook’un bundan birkaç yıl önce Snapchat’i satın almaya çalıştığını göz önünde bulundurursak, “Facebook satın almaktan vazgeçip Snapchat’i kopyalamaya karar vermiş” tespitinin ne kadar doğru olduğu daha iyi anlaşılıyor.

Herhangi bir yasal yaptırım söz konusu mu?

Snapchat uygulamasının sahibi Snap şirketi, Facebook’un bu agresif özellik kopyalama alışkanlığına karşı sessizliğini koruyor. Yasal olarak herhangi bir yaptırım söz konusu mu, şuan için bilmiyoruz. Ancak geçtiğimiz 1 Nisan günü Snapchat’e eklenin yeni bir filtre, şirketin bu noktada pek de huzurlu olmadığını gözler önüne serdi. Facebook’a 1 Nisan şakası yoluyla yüklenen Snapchat, kullanıcıların yüzünü tebessüm ettirmeyi de başardı.

Filtre ile Facebook’a taş attı

Recode isimli haber sitesinden Kirt Wagster tarafından fark edilen bu yeni filtre tıpkı bir Instagram fotoğraf paylaşımını andırıyor. Size de tanıdık geldi mi? Bugüne kadar hep Snapchat’ten özellik aşıran Instagram’a bu yolla taş atan Snapchat, Facebook’un sahibi olduğu bu sosyal medya devine çok güzel bir göndermede bulundu.

1 Nisan bitince filtre kayboldu

Sadece 1 Nisan’a özel olan bu filtre, 1 Nisan’ın sona ermesiyle birlikte tarihe karıştı. Zamanında bu filtreyi kullanmayı başaran şanslı kişiler Snapchat’in Facebook’a ve Instagram’a yaptığı bu güzel göndermeye de tanıklık edebildiler.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.