Snapchat 2019’de Halka Arz Oluyor

0
92

Genç insanların dünyasının farklı çalıştığını bilmek gerekir dolayısıyla nerede sosyal bir aktivite var hepsini orada görmeniz mümkün. Yeni nesil gençlere baktığınız da da onların aklına gelen ilk konu elbette ki cep telefonu uygulamaları geliyor. Geçtiğimiz zaman içerisinde çıkan ve bugün neredeyse dünyanın genelinde bir akım gibi indirilip uğraşılan snapchat uygulaması da hızlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Mazisine baktığınız da ise sosyal medya devlerinin de arasına girdiğini görebiliyorsunuz.

snapchat

Snapchat başarılarını günden güne sürdürürken başarının merdivenlerini de bir yıl gibi bir süre içerisinde hızlıca çıktığını görebilirsiniz. Bugün piyasa büyüklüğü 25 milyar dolara çıkan uygulama 2019’nin mart ayından itibaren de borsaya açılacağını açıkladı. Şirketin TL bazındaki değeri ise 76 milyar 250 milyon TL civarında yani ülkemiz için kıyaslayacak olursak bizim en büyük sanayi kuruluşumuzdan bile iki kat daha fazla bir büyüklüğe sahip. Bu da bize gösteriyor ki gerçek anlamda sosyal medya bir ülkeyi dahi kalkındıracak bir büyüklüğe sahip olabiliyor.

snapchat-uygulamasi

Snapchat kurucusu kaç yaşında?

Snapchat’ ın kurucusuna baktığınız da ise henüz yaşının 26 olduğunu ve dünyanın en genç milyarderleri arasında olduğunu söylemek mümkün.

Genç sosyal medya devi Snapchat’in paylaştığı verilere göre ABD’de sosyal medya kullanıcılarının %32’si yani bu karşılık gelen 58 milyon kişi aktif olarak uygulamayı kullanıyor.

Daha önce lider sosyal medya devi Facebook uygulamayı 3 milyar dolarla satın almak istesede başarılı olamamış Snapchat’e sahip olamamıştı. Mark Zuckerberg “Satın alamıyorsan kopyala” sözü kullanarak İnstagram ve Whatsapp uygulamasına getirdiği birçok özelliği Snapchat’den kopyalayıp alıyor.