Skype’ın Dosya Paylaşım Limitleri Güncellendi

0
42

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcının sesli, yazılı ve videolu görüşme için kullandığı Skype; dosya paylaşım limitlerini güncelledi. iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlarda Skype uygulamasından faydalanan kullanıcılar 300 MB’a varan fotoğraf, video ve döküman paylaşımında bulunabilecekler.

Microsoft bünyesine geçtikten sonra kullanıcı deneyimini artırmak adına sürekli olarak güncellenen ve yeni özelliklere kavuşan Skype’ın son hamlesi, kısıtlı olan dosya paylaşım limitini artırmak oldu. Skype’ın son sürümünü kullanan kişiler artık 300 MB büyüklüğüne kadar istedikleri dosyaları (fotoğraf, video ve döküman uzantılı) alıcı çevrimdışı olsa bile sorunsuz paylaşabilecekler.

Dosyaların çevrimdışı olarak paylaşılabilmesinin bir avantajı da şu: Mobil cihazınızdan gönderdiğiniz herhangi bir döküman, daha sonra bilgisayara veya tablete geçtiğiniz zaman da erişilebilir hale getirildi. Dosya paylaşımında belirlenen 300 MB’lık sınır ise haftalar boyunca süren testlerin ardından kararlaştırıldı. Tüm kullanıcılar için en ideal boyutun 300 MB olduğunu belirten Skype mühendisleri, resmî blogları üzerinden yapmış oldukları açıklamada dileyen kullanıcıların Onedrive’a geçiş yaparak 5 GB’a kadar dosyaları bulut depolama hizmetinde saklayabileceklerini de belirttiler.

Şayet sizler de Skype uygulamasını son sürüme güncellerseniz arkadaşlarınıza 300 MB’a kadar büyüklükteki dosyaları dilediğiniz gibi göndermeye başlayabilirsiniz. Fotoğraf, video ve dökümanlarınızı arkadaşlarınızla paylaşırken yaşayabileceğiniz tüm sorunları en aza indiren yetkililer; yeni yayınlanan güncellemeyi dünyanın dört bir yanında bulunan iOS, Android ve Windows Phone kullanıcılarının beğenisine sunmuş bulunuyor.